Новий рік вже наступив, а дива не закінчуються

Спеціально для тих, хто не встиг загадати бажання під бій курантів Всесвіт дає ще один шанс. В ніч на 4 січня замовити собі щастя можна буде 40 разів на годину, саме з такою частотою з неба будуть падати зірки. Детальніше про перший у 2012 році метеоритний дощ дивіться у наступному сюжеті.

У ніч на 4 січня мешканці Землі зможуть загадати бажання на падаючі зірки. 4, 5 і 6 січня очікується перший в 2012 році метеорний дощ, який дістав назву квадрантіди.

/Микола Тищук, молодший науковий співробітник Полтавської гравіметричної обсерваторії

Назва "квадрантіди" походить від старої назви сузір'я, яке іще ввів в 1795 році французький астроном Жозеф Лаланд. Було таке сузір'я, зараз його немає. Воно називалося «Стінний квадрант». Ось звідки назва метеорного потоку./

Зараз на місці «Стінного квадранту» межують сузір'я «Волопаса», «Дракона» та «Геркулеса», продовжує спеціаліст. Саме з цієї точки на небі будуть падати метеори. Для тих, хто не знає де саме на карті зоряного неба розташовуюються ці зірки, пан Микола підказує: дивитися треба трохи вище і лівіше хвоста «Великої ведмедиці», але додає: цьогорічна активність метеорного потоку не дуже висока.

/Микола Тищук, молодший науковий співробітник Полтавської гравіметричної обсерваторії

Десь приблизно у 1984 році це був дуже активний метеорний потік: десь до 100 метеорів за годину можна було спостерігати. цього року такої активності не передбачається. Я думаю, що цього року буде значно-значно менше, десь біля 40 метеорів за годину./

Пік активності припаде на 9:20 ранку 4 січня, коли сонце вже зійде, тому побачити зорепад можна буде перед самим світанком. Якщо звісно на заваді не стане погода: синоптики прогнозуюють туман. Втім надія ще є: з меншою силою триватиме «небесне шоу» ще 3 дні.

Стрічка новин