Полтава – культурна столиця України

І щороку вона упевнено підтверджує це звання. 2011 – не виняток, він видався багатим на культурні події: рік порадував музейними новинками, перемогами у фестивалях та конкурсах, приїздом зіркових гостей. Полтавщина гучно відзначила ювілеї та довгоочікувані відкриття. У місті започаткували нові традиції. Але на діжку меду завжди знайдеться ложка дьогтю - деякі старі традиції Полтава у 2011 не зберегла. Усе найцікавіше з культурного життя культурної столиці дивіться у наступному сюжеті.

В галузі культури рік 2011 розпочався із подорожчання: плата за навчання у музичних школах міста зросла вдвічі, суттєво подорожчали і квитки до музеїв - в середньому на 35 відсотків.

Серед позитивних подій у сфері культури - осучаснення - 42 бібліотеки Полтавщини вже мають вільний доступ до інтернету. Ця послуга, як і комп'ютери, з'явилися в рамках програми міжнародної програми «Бібліоміст». Є ще кілька нововведень. У Полтаві започаткували міський фестиваль дитячої творчості «Повір у себе» для дітей з особливими потребами. З’явився і конкурс для талановитої малечі «Міні-міс та міні-містер Полтавщини», переможець якого представлятиме Полтаву на Всеукраїнському етапі конкурсу. Стартував цього року і новий проект "Все про музеї Полтавщини", ініційований фондом Миколи Томенка «Рідна країна» спільно з фондом Андрія Матковського «Полтавська родина»: інформація про музеї з’являлася на шпальтах спеціальних газет, які розповсюджувалися безкоштовно, ініціативу підтримала і Полтавська телевізійна студія «Місто» – на нашому каналі пройшла серія сюжетів про музеї Полтави. Серед інших туристичних новинок – перший інформаційно-туристичний центр: тепер для отримання інформації про музеї, їх режим роботи, вартість екскурсій та відповідей на інші супутні питання достатньо звернутись до центру біля музею Поле Полтавської битви і знайти там всі потрібні дані. До речі, цього року полтавська колекція видатних місць збагатилася: навпроти музею Дальньої авіації відкрили Алею льотчиків-Героїв Радянського Союзу. А в центрі відкрився новий музей, присвячений пам’яті колишнього мера Полтави Анатолія Тихоновича Кукоби. А ось інший музей – Краєзнавчий відзначив у 2011 свій 120 ювілей. Святкували круглу дату цього року і працівники Полтавської телевізійної студії «Місто» - каналу виповнилося – 10 років. Але чи не найкультовішою подією року, що минає, залишається офіційне відкриття після довготривалого ремонту ключового культурного осередку регіону - Полтавського обласного театру імені Миколи Гоголя. Відтепер ми маємо заклад із надсучасними технічними можливостями і капітальним ремонтом всієї споруди: у театрі нове звукове обладнання, світло, нові модифікації сцени та оновлений глядацький зал. Відновлення тривало 3 роки і коштувало 55 мільйонів гривень.

Серед інших досягнень культурної столиці України - безперечно здобутки її талановитих мешканці. Вже доброю традицією стала перемога представників Полтавщини на масштабних телепроектах - цього разу у шоу «Танцюють всі - 3» найкращим обрали уроженця Хоролу Олександра Геращенка. Засвітилися полтавці й на ще одному всеукраїнському проекті «Майданс» у складі команди Полтава-Комсомольськ.

Не бракувало у 2011 на Полтавщині і відомих гостей. Полтава приймала один з кращих колективів хорового співу – хор Стрітенського чоловічого монастиря. Із сольною концертною програмою до нас завітав і всесвітньовідомий оперний співак Микита Сторожев. Через наше місто пройшов 4 Всеукраїнський «Весільний» тур Вінницького гурту «ТІК».

А ось бракувало цього року - року. Традиційний «Мазепа-фест» зазнав суттєвих змін: замість трьох етапів фестивалю їх було лише два: день української музики барокко 16-18 століть та дні українського кіно.

Втім, сумувати молоді не доводилося. 140 дівчат та хлопців взяли участь в акції по здачі донорської крові «Навчись рятувати життя», яка проводиться для допомоги онкохворим дітям. Та це - не єдина добра справа, яку зробила полтавська молодь впродовж року: з-поміж іншого - Виступили сумлінні молоді полтавці і на підтримку японського народу після трагедії на Фукусімі: у рамках акції вони проводили майстер-класи з виготовлення журавликів та вчили писати японською слова «віра», «дружба», «надія», «любов». Окрім флеш-мобів та благодійних заходів відвідує полтавська молодь і світські раути – саме так у невимушеній обстановці і з яскраво вбраними учасниками у нашому місті фінішував проект «Молодь обирає бізнес». А окрім бізнесу активна молодь Полтавщини обирає владу – при Обласній державній адміністрації в основному зі студентів вишів Полтавщини було сформовано обласну молодіжну раду, члени якої покликані вирішувати найактуальніші та найпроблемніші питання, які хвилюють студентство та молодь загалом. І на підтвердження цього ж влітку як завжди успішно у Полтаві пройшов Проект «Студентська республіка», де студентська молодь об'єднується в маленьку державу зі своїми законами та правилами. Цього року допомогу молоді надав Фонд Андрія Матковського «Полтавська родина». Не пасуть задніх і школярі, вони теж об’єнуються – тепер окрім студентського самоврядування у Полтавській області діє і шкільне. Втім вміють студенти і відпочивати: у День святого Валентина у місті вже традиційно провели «Студентське весілля», а трохи пізніше у травні – «Студентську весну» - фестиваль, який традиційно зібрав переможців місцевих конкурсів з усієї області, аби вони продемонстрували свої творчі доробки та ще раз порадували полтавських глядачів своїми виступами.

Місто ж в свою чергу порадувало студентство: у студентському сквері з’явився безкоштовний інтернет.

Не дивлячись на холодну пору тепер тут завжди людно. У вересні на прохання студентської молоді міста у Студентському сквері запрацював безпровідний, а головне – безкоштовний Інтернет. До речі, Гугл каже, що Полтава у такій інновації в Україні стала першою.Таким був 2011 рік, яким буде наступний, дізнаєтеся із наших сюжетів.

Стрічка новин