Зекономили цього року і в медичній галузі – за рахунок відсутності капітальних ремонтів – ними у 2011 заклади охорони здоров'я не балували

В обласників ситуація була кращою – вони встигли здати 2-гу чергу протитуберкульозного диспансеру. Хто допомагав Полтаві та області у придбанні спеціального медичного обладнання та які нововведення з'явились у лікарнях міста цьогоріч – пригадували наші кореспонденти.

Сім дівчат і сім хлопчиків – ці немовлята започаткували історію 2011 року

- вони народились у перший день січня в Полтаві. Те ж, що затьмарило роботу полтавських медиків у 2011 році – нестача грошей на зарплати. Попри обіцянки, дірку у бюджеті «залатати» так і не вдалось, тож ходили люди у білих халатах у вимушені відпустки. Здоров'я полтавців - у руках самих полтавців. Саме так вирішили підприємці міста і навесні подарували станції швидкої медичної допомоги автогуму. Загалом - 24 колеса всесезонної автогуми, якими повністю укомплектували 4 карети швидкої типу «Газель». У квітні свій 30-ти річний ювілей відзначив медзаклад, який опікується здоровими посмішками 56-ти тисяч маленьких полтавців - міська дитяча стоматологічна поліклініка. До ювілейної дати встигли і осучаснитись: виконані капремонти, стерилізаційна має найсучасніші автоклави. Відкрили і ряд комфортабельних кабінетів: для інвалідів, парадонтологічний і реставраційної терапії. Не зайвою стала і спонсорська допомога у вигляді 2-х нових стоматологічних крісел.

Влітку у дитячій лікарні проводили традиційне оздоровлення малечі. Тут заздалегідь склали індивідуальні графіки, окремий акцент робили на пільговиків. Загалом за літо оздоровили більше 3 тисяч дітей. Ближче до осені – обов’язкові профілактичні огляди. Аби школярі не блукали коридорами і не стояли у довжелезних чергах, для них розробили покрокову інструкцію, куди і за чим йти, розіслали запрошення і поділили дні відвідувань для різних вікових груп. Як результат – до нового учбового року встигли майже на 100%. Вже восени медики почали перестраховуватись і наголошувати на необхідності вакцинації, попереджували і про очікуване поширення нового виду грипу - «Перц». Потому - стартувала медична підготовка до Євро-2012. Все - за кращими традиціями жанру: створення екстремальних ситуацій для медиків, як-то більше сорока постраждалих внаслідок вибуху автобуса.

Так і недочекалась свого фінансування 13-та амбулаторія сімейної медицини в районі вулиці Боженка. Розпочали ще в жовтні 2007, а закінчили цьогоріч - це про відкриття у квітні технологічного корпусу обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру загальною площею 15,5 тисяч м2. Тож тепер у нас є практично повноцінний протитуберкульозний комплекс. Лише на сучасне обладнання, придбане для технологічного корпусу, витратили близько трьох мільйонів гривень. Для нового корпусу закладу придбано три сучасні пральні машини з санітарним бар'єром, що дозволяє забезпечувати повну ізоляцію між чистою і брудною зонами. Лише дві в Україні, з них - одна у Полтаві - і піч-інсенератор для утилізації медичних відходів. На черзі, говорять медики-обласники, - зведення стаціонару на 350 дорослих та 50 дитячих ліжок.

У жовтні 2011 підбили підсумки благодійної акції «Серце до серця». За зібрані цьогоріч по місту більше 57 тисяч і майже 143,5 тисячі по області придбали 4 інсулінові помпи - 3 Кременчуку і одну - 3-річній полтавці. Також для ендокринологічного відділення Полтавської дитячої лікарні закупили систему постійного моніторингу глюкози для тієї малечі, яка хворіє на цукровий діабет. На іншому благодійному аукціоні зібрали 40 тисяч гривень для дитячої обласної лікарні – на придбання бінокулярного офтальмоскопу - медичного приладу сучасного покоління, який може з точністю до 99% діагностувати захворювання ока. Продовжили медики і роботу у напрямку комп’ютеризації, зокрема, на базі 4-ї МКЛ почали з’являтися перші електронні медичні картки і друковані рецепти, які вже практикуються у двох полтавських амбулаторіях сімейної медицини. У листопаді клініко-діагностична лабораторія 3-ї поліклініки, що діє при 1-й міськлікарні, замість аварійних стін і стелі, отримала косметичний ремонт. Останній зробили завдяки спонсорським двомстам тисячам гривень. Раніше лабораторії як такої не існувало через аварійний стан приміщення і всі аналізи виконувались у суміжних кабінетах.

Стрічка новин