Насиченою у 2011 була комунальна сфера життя Полтави

Новий профільний заступник мера, перекидання коштів по галузі – половину від ремонту доріг – на тролейбуси, запізно оголошений тендер на право проведення ремонту доріг, здорожчання проїзду у громадському транспорті і тарифів на світло і воду – все це довелося пережити полтавцям у 2011. Більше про Полтаву-комунальну – в розширеному огляді наших журналістів.

1 грн.25 коп, 1 грн 75 чи 2? У 2011 році перевізники собі ціни не могли скласти. Тож, рушаючи на роботу, іще невідомо було, скільки доведеться сплатити за проїзд у транспорті, який працює у режимі маршрутного таксі. Доки приватники вагалися, антимонопольний комітет обраховував економічний ефект від зниження ціни. І без жартів, з першого квітня у тролейбусах Полтави кондуктори за проїзд почали брати вже не 75 коп., а гривню. /

А от самих тролейбусів у цьому році стало їздити більше – за 11 млн оновили автопарк на 10 одиниць. Ці гроші забрали із загальної суми у більш ніж 20-ть млн. грн. з ремонту доріг. Стосовно нього відпочатку пообіцяли розширити вулицю Калініна до Велико-Тирнівської, натомість

у місті відбулася затримка із початком ремонту доріг через тендер, який запізно оголосили. Куплені ж тролейбуси пустили у 2-х зустрічних напрямках кільцевим маршрутом. До речі, останній залишився без СП «УМАК», яке тривалий час займалося організацією пасажирських перевезень на найпопулярнішому маршруті у Полтаві.

А розпочали рік, що минає, комунальники традиційно - полюванням на новорічних зелених красунь. Втім, кілька ялинок на Климівці простояли майже півроку - замість викрадених люків. На останні традиційно не було коштів. Ближче до центру комунальники підішли до питання відсутності зливових решіток із креативом - замість викрадених чавунних за 1,5 тисячі - власноруч зроблені дерев'яні за 150. В 2011 у Полтаві з'явилися спеціальні контейнери під ПЕТ-пляшки – як перший етап до роздільного викиду сміття. А от початок року ознаменувався підвищеням тарифів. З першого лютого дорожчим для українців стали світло та вода.

Спочатку на 30%, а потім іще на 15% зросли тарифи на електроенергію для населення. Загальну суму на воду та водовідведення підняли до 3 гривень 10 копійок (проти нинішніх 2 гривень 74 копійок) і 1 гривні 74 копійок (проти гривні 60 копійок) відповідно. На 10% дорожчими стали послуги «Полтаватеплоенерго». Разом із обласним комунальним підприємством «Полтаватеплоенерго» свої розцінки підняло й міське. Втім, якщо обласники, керуючись рішенням НКРЕ, збільшили суму платежу на 10%, то рішенням міськвиконкому для споживачів міського комунального підприємства ціна виросла практично на 50. Прожили користувачі 24 котелень міста із таким тарифом близько року, оскільки рішенням одієї із сесій міської ради міське КП передали на баланс обласного.

31 січня депутати Полтавської міської ради підвищили оренду за розміщення зовнішніх рекламних носіїв майже в два рази.Таким чином, рівень середнього розміру плати за місце розміщення однієї конструкції у нашому місті відтепер можна порівняти з аналогічними тарифами у великих містах: Києві, Львові і Харкові.

Послуги КАТП-1628 теж подорожчали - вивезення рідких побутових відходів (нечистот) і 69 до 100 і великогабаритного непотребу, того, що залишається після ремонтів, за який раніше взагалі не платили. Нині ж за 1 кубометр доведеться викласти 46,5 гривень.

2011 рік також запам'ятається масовою комуналізацією ринків. Обіцяним знижкам у тарифі за містове підприємці не повірили, а пішли масово пікетувати міськраду. Для початку підприємці ринку Браїлки засипали будівлю гречкою в знак протесту. Потому своє «Ні» рейдерству міської влади!» сказали підприємці та реалізатори чотирнадцяти ринків Полтави. А із листопада місяця Центральний ринок Полтави почав бути більше схожим на «гарячу точку», аніж на місце торгівлі. Частину підприємців представники невідомої приватної охоронної структури просто не пускали на робочі місця. Причина таких дій охоронців - несплата частиною підприємців орендної плати. КП «Полтава-Сервіс» апелює рішенням сесії, приватне акціонерне товариство «Полімпекс» і підприємці - прокурорським протестом на означене рішення.

Слідом за так званою комуналізацією полтавських ринків черга дійшла і до автостоянок. КП «Полтава-сервіс» вже має підписаний договір оренди на 5 років на дві автостоянки, іще 4-ри чекають своєї черги. Крім того, депутати погодили створити платні стоянки. Тож із осені безкоштовно припаркуватися в центрі Полтави стало можливим максимум на 10 хвилин. Коштує поки що година стоянки автомобіля на платній парковці в місті 50-т копійок. Обіцяли-обіцяли, втім, так і не назвали. Вулиця Пролетарська так і залишилась зі свом ім'ям, змінити його на вулицю Анатолія Кукоби не погодились самі мешканці - побоюючись довжелезних черг і витраченого на переоформлення документів часу. Серед реалізованих змін – мінус один ГЖЕД та плюс одна Організація співвласників багатоповерхових житлових будинків.

У третю суботу квітня в державі пройшов Всеукраїнський субботник. В Полтаві в ньому взяли участь більшість установ міста та чимало свідомих громадян. Однак із головним алергеном – амброзією – боротьбу у 2011 році не вели – програму відповідну не затвердили. Крім програми, зник і антивандальний майданчик, який був встановлений у 2008 році в парку «Перемога». Замість безкоштовних тренажерів - спиляні залізні пеньки. Крайніх досі не знайшли. А от літо для Полтави запам’яталося забитими каналізаціями і масовим поваленням аварійних дерев - все через негоду на початку липня, коли за 2 дні опадів випало 67% від норми.

Галузь ЖКГ у 2011 році змінила і свого очільника – профільним заступником мера замість Валентина Герасименка став Олександр Найпак, який раніше очолював 6-й ГЖЕД. Втім, навіть із ним працювати безоплатно змушені робітники комунального підприємства «Ремліфт», яким кілька місяців невчасно виплачували зарплату. Аби отримати зароблене, працівники підприємства вдалися до радикальних дій - звернулися до Національної служби посередництва та примирення. Через брак фінансування КП «Декоративні культури» прибирає регулярно тільки 33 парки та сквери міста з 63, які закріплені за ним.

Безпека пішоходів під питанням чи прощавайте «лежачі поліцейські». Відпочатку у планах комунальників був ремонт останніх, хоча кошти на цей вид робіт так і не виділили, а мер назвав штучні обмежувачі швидкості помилкою попередників. Втім, наприкінці року ремонт «лежачих поліцейських» таки розпочався.

Наприкінці року 27 сімей отримали свої нові квартири за обласною програмою «Доступне житло» (70% житла сплатили мешканці, а 30% про спонсорувала держава) у зведеному будинку по вулиці Петровського, 29 Б.

Стрічка новин