За даними дослідження, проведеного аудиторською фірмою «Делойт», в середньому українці збираються витратити на новорічні свята 3700 гривень

Це більше, ніж минулого року, але менше, ніж в інших країнах Європи. Скільки готові викласти на Новий рік та Різдво полтавці та мешканці якої країни витратять менше, – в нашому наступному сюжеті.

Окрім подарунків від Діда Мороза, кількаденного відпочинку, зустрічей з рідними та друзями й сподівань на краще Новий рік, зазвичай, несе з собою купу витрат. Жителі нашого міста – не виключення, полтавці впевнені: на свята доведеться викласти кругленьку суму.

/Бліци:

- Багато. Всю свою пенсію я витратила на Новий Рік, приготування, на стіл, а я отримую тисячу

- Більше тисячі, ну ще на Новий рік доведеться більше. Продукти, ну звісно, ласощі дітям, собі, внукам

- Якщо у мене буде 3 людини за святковим столом, то це пішло десь близько 600-700 гривень. Ну і це, не враховуючи спиртне

- Тисячі дві. Ну на подарунки, на святковий стіл./

Подарунки, святковий стіл, новорічні прикраси, розваги, обновки…– список можна продовжувати до безкінечності. Вцілому, цього року українці планують витратити на новорічні свята близько 3665 грн., що практично на чверть більше, ніж торік. Тоді бюджет новорічного святкування становив 2970 грн. Такі результати дослідження, проведеного аудиторською компанією «Делойт». Напередодні Нового Року дослідження споживчих настроїв громадян «Делойт» проводить у 18 країнах світу вже 14 років. Україна бере участь в опитуванні вже вчетверте. Цього року в рамках дослідження, яке тривало два тижні, методом інтернет-анкетування було опитано 18 354 споживачів. В Україні в дослідженні взяли участь 780 чоловік у віці від 18 до 65 років. Похибка не перевищувала 2,5%.

За даними опитування, найбільше на новорічні подарунки та розваги витратять жителі Ірландії (943 євро) та Люксембургу (923 євро). Українці серед опитаних респондентів з 18 європейських країн відсвяткують чи не найскромніше (331 євро). Меньший новорічний бюджет – тільки у мешканців Нідерландів та Греціі, 260 та 319 євро відповідно.

Стрічка новин