Відзначення 450-річчя появи видатної пам'ятки української писемності – Пересопницького Євангелія – проходить і в Полтаві

В рамках відзначення ювілейної дати в духовно-просвітницькому центрі Полтавської єпархії відбулась презентація факсимільного (тобто, точно відтвореного) видання Пересопницького Євангелія. Побували там і наші журналісти.

Майже 1000 сторінок, у шкіряній обкладинці загальною вагою 9 кг 300 гр – це факсимільне, тобто, точно відтворене видання Пересопницького Євангелія. Таких всього 1000, один із екземплярів був переданий на урочистому відкриття Других Покровських міжнародних просвітницьких читань в жовтні 2009 року Предстоятелем Української Православної церкви Володимиром Архієпископу Полтавському і Миргородському Филипу. Нині цервка займається збереженням пам'ятників церковного мистецтва і, відповідно, є програма порятунку Пересопницького Євангелія, яка складаться з 2-х частин: факсимільне видання книги і збереження її оригіналу, тому, на якому присягає Президент на вірність українському народу. Вихід видання факсиміле присвячений 1020-річчю хрещення Русі. Іще у 2008 році Митрополитом Київським і всієї України Володимиром було свячено початок друку факсиміле.

/Филип, Архієпископ Полтавський і Миргородський

Це видання Слова Божого на наближеній укранській мові. Для нас це видатне тим, що Пересопницьке Євангелія пов'язано із Полтавою./

Цьогоріч разом із 450-річчям Пересопницького Євангелія можна відзначати і 310-річний ювілей його візиту до Полтави – у 18 сторіччі.

/Филип, Архієпископ Полтавський і Миргородський

До 20-го століття воно знаходилось у Полтавській духовній семінарії, доки не настали кращі часи і нас прийняла антидуховна влада, яка знищувала все. Тоді Пересопницьке Евангелія опинилось у Національній бібліотеці імені Вернадського./

В рамках заходу запрошеним гостям і продемонстрували фільм про церковну пам'ятку, і більше розповіли про її історію, починаючи іще з часів Визвольної боротьби Богдана Хмельницького.

/Генадій Аляєв, доктор філософських наук

На певний період інформація про неї була загублена, але потім достеменно відомо, що до неї торкався і Тарас Шевченко./

На майбутнє ж, говорить Владика, є думка про відновлення у Полтавській єпархії давньосховища, де є задум зробити експозицію священих риз, книг і фотокарток.

Стрічка новин