Найбільша українська община в Америці проживає у Чікаго

Та навіть далеко від рідної землі українські, які там мешкають, згадують свою малу батьківщину та намагаються жити її життям і творчістю. Сьогодні до Полтави завітала мисткиня з Америки, уроженка Львову Люба Маркевич з результатами спільного творчого проекту «Література-Арт».

Люба Маркевич народилася у Львові. У післявоєнний час разом з родиною переїхала до Чікаго. Зараз вона живе в Америці, викладає літературу та історію і є активним членом української громади, яка в Чікаго – найбільша в Америці і складається з цілого району – Українського села.

/Люба Маркевич, член мистецького комітету Українського інституту модерного мистецтва (Чікаго, США)

Там є танцювальні гурти, хори до кожної церкви, є культурні установи, музеї, є український національний музей, який виставляє українські традиційні вишивки і мистецтво/

Та не вистачало громаді, продовжує пані Люба, місця, де б молоді українські митці могли виставляти свої творчі роботи, створювати щось модерне. І 40 років тому таке місце у Чікаго з'явилося: музей-галерея «Інститут модерного мистецтва». Тепер воно відоме і поза межами общини.

/Люба Маркевич, член мистецького комітету Українського інституту модерного мистецтва (Чікаго, США)

Цей інститут модерного мистецтва знаний в американському художньому світі на високому рівні. Там ми маємо чотири-п'ять виставок на рік, вони або українських художників з Америки, або України/

З 11 грудня по 12 лютого в Українському інституті модерного мистецтва експонується виставка «Література Арт» – це 40 робіт молодих митців з 6 міст України. Серед художників є і роботи полтавських школярів. Свої роботи діти зможуть побачити якщо не у Чікаго, то в альбомі виставки, які Люба Маркевич презентувала на прес-конференції.

У 2013 Інститут модерного мистецтва планує ще один великий проект для українських художників.

Стрічка новин