Сьогодні свій день народження святкує жувальна гумка

Її 1869 року запатентував Уільям Фінлі Семпл з містечка Маунт-Вернон (штат Огайо, США). За 142 роки існування цього продукту лікарі і досі остаточно не визначилися, корисна жуйка, чи ні. Як жувати гумку, щоб не нашкодити здоров'ю, дивіться у наступному сюжеті.

Гамлетовське «Бути, чи не буди» цього дня можна перефразувати: «Жувати, чи не жувати», адже саме 28 грудня 1869 року Уільям Фінлі Семпл з містечка Маунт-Вернон (штат Огайо, США) запатентував жувальну гумку. Стосовно користі чи шкоди цього продукту лікарі за 142 роки так і не дійшли згоди.

/Андрій Дзюба, лікар-терапевт 5 МКЛ

Стосовно жувальної гумки завжди велася дискусія, яка мала різний характер. Чи є користь? Є, якщо користувати нею розумно. Після вживання їжі доцільно/

Після їжі жування гумки, продовжує лікар, провокує виділення слини, яка допомагає очистити ротову порожнину. Та тільки на цьому список користі жуйки не закінчується, впевнені полтавці.

/Бліци

- Кожного дня, щоб з рота не пахло

- Жую, особливо, коли вип'ю. Чому? Тому що потрібно вбивати запах з рота/

Лікарі пити та вживати неякісну їжу, яка викликає неприємний запах з рота, не радять взагалі. Та якщо необхідність освіжити подих все ж виникне, радять замінити гумку на коріння аіру або хоча б дотримуватися нехитрих правил жування гумки. В іншому ж випадку, попереджають лікарі, слід чекати неприємностей.

/Андрій Дзюба, лікар-терапевт 5 МКЛ

Вцілому шкода від використання жувальної гумки є, коли її використання перевищує 20 хв. У такому випадку у шлунку накопичується надмірна кількість шлункового соку, який є агресивним компонентом і пошкоджує слизову шлунку/

Стрічка новин