Свят іще і не було, а перші опіки через необережне поводження із піротехнікою вже є

Профорієнтаційна робота і погода сприяють, хоча б цих травм не рахуємо, розповідають медики дитячої міської клінічної лікарні. Снігу та ожеледиці, як в минулий рік, немає, тож і відповідних травм не фіксують. Натомість, мають незначне зростання побутових і перші звернення за наслідками петард. Тему продовжують наші журналісти.

На стаціонарі у травматологічному відділенні Полтавської дитячої міської лікарні нині 40 чоловік – приблизно порівну хлопчиків та дівчаток. Медики частково зітхають із полегшенням, говорять: проведена профілактична робота і нестандартна зимова погода сприяють зменшенню так званого вуличного трамватизму – немає ожеледиці, снігу, ігор, пов'язаних із ним, втім, вистачає інших турбот.

/Григорій Боскін, завідуючий травматологічним відділенням Полтавської дитячої міської клінічної лікарні

На першому місці у нас йде зростання побутового травматизму. Втім, слід зазначити, що за цей місяць до нашого травмпункту було 180 звернень з приводу переломів кінцівок і розтягнення зв'язок/

Тут у кожного пацієнта – своя історія. Наприклад, Дмитру здалось, що надворі іще не надто холодно, тож пригадав «літні» забави.

/Дмитро, пацієнт

Захотілось полазити по дереву. Із другом полізли, ось я і не втримався/

У 7-річної Насті – своя 100% побутова пригода – не поділила диван із сестрою.

/Настя, пацієнтка

Стрибала на дивані, і Лєра нахилилась, і я через неї перелетіла/

Дівчинка говорить: у лікарні не перший день, але на майбутнє вирішила залишити лікарям свій сувенір – малюнок.

/Настя, пацієнтка

Єдинорога малюю. ось туди на стіну причеплю іще 4-й малюнок/

Медики ж, лікуючи цих пацієнтів, наперед застерігають батьків, аби не з'явилося нових петардних екстремалів.

/Григорій Боскін, завідуючий травматологічним відділенням Полтавської дитячої міської клінічної лікарні

Хотілося б застерегти і дітей, і дорослих слідкувати під час святкувань, новорічних свят про обережне поводження із петардами, бенгальськими вогнями/

Свят як таких іще немає, однак вже нині є одне звернення із опіками верхніх кінцівок внаслідок необережного поводження із петардами. Прохання медиків – незмінне: пильнувати за дітьми, аби не було ні опіків, ні інших, більш складних випадків.

Стрічка новин