Не забувайте про профілактику, в черговий раз нагадують працівники охорони здоров'я

Дотримання порад медиків, вживання виписаних фахівцями ліків дозволить знизити ризик повторного виникнення патологій. На майбутнє окрему увагу приділятимуть мозковому інсульту. Для цього навіть створили відповідну 4-ри річну міську програму. Більше про заходи, передбачені нею, і загалом небезпеку самої патології дізнавались наші журналісти.

Церебро-васкулярна патологія, не лякають, а констатують медики, – одна із найпроблемніших у сучасні клінічній медицині. Причиною всьому – високий рівень інвалідизації та смертності від недуги. Якщо говорити мовою статистики, мозковий інсульт вражає близько 6 млн осіб у світі, більше 100 тисяч – в Україні. В нашому місті на мозковий інсульт хворіє понад 700 чоловік. Із недугою боролись і раніше, на майбутнє, а саме в період з 2011 по 2015 роки, створили відповідну міську програму.

/Юлія Матвієнко, міський невролог

Метою даної програми є створення гідних умов лікування пацієнтів, проведення якісної і своєчасної діагностики для призначення правильного лікування, а також підвищення рівня поінформованості населення в питанні запобігання інсульту/

Серед пріоритетних завдань, зазначає Юлія Матвієнко, – придбання необхідно обладнання, співпраця із громадськими організаціями та іншими лікувально-профілактичними закладами міста. Медики радять: слід вже нині починати дбати про профілактику самостійно. Її поділяють на 2 види: первинна і вторинна, тобто, заходи до патології і після неї, аби унеможливити повторну появу.

/Юлія Матвієнко, міський невролог

Основним заходом профілактики є все ж таки первинна профілактика. Це є відстеження рівня тиску, це вживання тих препаратів, які були призначені сімейними лікарями, терапевтами, ендокринологами/

Крім того, продовжує фахівець, і традиційна «шкідлива трійка» – паління, алкоголь і наркотики, вони – серед основних причин виникнення означеної патології.

Стрічка новин