Напередодні Нового року та Різдва у світі традиційно розкуповується рекордна кількість іграшок

Такий подарунок – чудовий спосіб висловити свої почуття до близької людини чи повеселити колег, але найбільше таких подарунків, звісно, чекають діти. Як правильно обрати іграшку, щоб вона приносила тільки радість і не завдала шкоди здоров'ю, – дізнавались наші журналісти.

Новорічних свят, як правило, найбільше чекають діти, адже на Новий рік вони отримують масу подарунків як від батьків, так і від друзів. Та й самому завжди приємно порадувати своїх близьких гарним подарунком у вигляді іграшки. Та не завжди іграшка може бути безпечною та довговічною. Тому при виборі цих подарунків варто звертати увагу на цілий ряд факторів.

/Тетяна Ясиновська, інженер із стандартизації 1 категорії ДП «Полтавастандартметрологія»

Купуючи іграшки, потрібно звертати увагу на цілий ряд факторів. На ній має обов'язково бути товарний знак підприємця чи виробника, позначка про попередження вікового доступу до іграшки. Інші види попередження, на зразок: «Обережно – вогненебезпечно», або «Дітям, не молодше 3 років». Все повинно бути написане українською мовою/

Також іграшка обов'язково має бути запакована в плівку. Якщо ви бачете іграшку, яка не запакована і не має вищезазначених обов'язкових маркувань, – купувати її не варто, адже неякісні матеріали іграшки можуть викликати алергічні реакції та інші побічні ефекти. Ялинкові прикраси також потрібно підбирати ретельно і бути вдвічі уважнішими.

/Тетяна Ясиновська, інженер із стандартизації 1 категорії ДП «Полтавастандартметрологія»

Ялинкові іграшки не підлягають обов'язковій перевірці оцінки відповідності. Цю перевірку можна зробити в будь-якій лабораторії/

Подібна перевірка здійснюється за рахунок покупця і обходиться в середньому в 500 гривень, тому при покупці ялинкових прикрас також потрібно звертати увагу на маркування, зовнішній вигляд та запах іграшки.

Стрічка новин