На колегії в Полтавській ОДА говорили про соцзахист інвалідів

Про соцзахист інвалідів у поточному році, пенсійне забезпечення та реформу йшлося сьогодні на розширеному засіданні колегії Полтавської облдержадміністрації. Про виконане, плани і перспективи тепер знають і наші журналісти.

Розпочали розширене засідання колегії Полтавської облдержадміністрації із приємного – вітань і вручення нагород та відзнак. Губернатор Олександр Удовіченко відзначив: вцілому регіон в поточному році спрацював на результат, основні здобутки – у сільськогосподарській галузі, зокрема, перше місце в державі по збору зернових. Єдина прогалина – у нафтовому комплексі. Пріоритетом у роботі на наступний, 2012 рік, Олександр Удовіченко називає збереження напрацювань у с/г галузі і покращення стану тваринництва. Втім, за словами очільника області, є і моменти, які слід врегулювати до кінця поточного року.

/Олександр Удовіченко, голова Полтавської облдержадміністрації

Кожен головою відповідає по заробітній платі бюджетникам. Якщо є якісь питання по казначейству щодо виплат зарплат, енергоносіїв – це той пріоритет, який необхідно закрити. Ставте питання, але головою відповідаєте за те, щоб не було ні однієї людини, яка б не отримала зарплату за грудень/

Першим на порядку денному розглянули питання соцзахисту інвалідів, яких по області нараховується близько 70-ти тисяч чоловік.

/Людмила Корнієнко, начальник ГУ праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації

Органи соцзахисту вже провели перерахування, і з 1 січня значно підвищиться допомога інвалідам з дитинства 1-ї групи. Середній розмір допомоги буде становити 1438 гривень. В поточному році також вперше були профінансовані з державного бюджету виплати-компенсації особам, які здійснюють догляд за інвалідами і особами похилого віку/

Ті основні напрямки, над якими працювали у поточному році, зазначає Людмила Корнієнко, – це забезпечення доступності інвалідів до соцінфраструктури. Цей пункт, зазначалось на зібранні, виконано на 100%.

/Людмила Корнієнко, начальник ГУ праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації

Нам вдалося в області вирішити ряд важливих завдань. Це забезпечення розвитку соцпослуг в кожному населеному пункті, розпочалась робота по створенню належних умов проживання в будинках-інтернатах, відкрити 4 центри реабілітації для дітей-інвалідів, вирішити питання фінпідтримки громадських організацій/

Оскільки профільна обласна комплексна програма закінчується в цьому році, нині вже відповідним управлінням підготовлений проект наступної, розрахованої на період 2012-2014 років. До пріоритетних напрямків хочуть додати іще кілька, це, зокрема, для інвалідів-колясочників – облаштування пандусами і робота у напрямку покращення надання спектру соціальних послуг.

Стрічка новин