Антимонопольний комітет порушив справу проти КП «Полтава-сервіс»

Претензії до комунальників стосовно ринку «Речовий» висувають одразу за кількома статтями – це тариф за містове і тендер по охороні території. Про ці та інші порушення, що були виявлені Антимонопольним комітетом на Полтавщині у 2011 році, йшлось на прес-конференції очільника територіального відділення Володимира Оніщенка.

Більше сотні рішень по проведених перевірках і штрафи на загальну суму понад 1 млн гривень. Це – загальні показники у роботі Полтавського тервідділення Антимонопольного комітету. Саме їх роботу визнали кращою і поставили на перше місце серед інших тервідділень держави. Серед проведеної фахівцями відділення роботи – перевірка галузі ЖКГ. Окремі порушення по районах області, і доки невизначена ситуація із проектом рішення Полтавського міськвиконкому щодо підняття тарифів за квартплату. З одного боку, говорить Володимир Оніщенко, визначений правильний підхід обраховувати все індивідуально по кожному будинку.

/Володимир Оніщенко, голова Полтавського обласного тервідділення Антимонопольного комітету України

Але з іншої сторони, давайте ми подивимось на цю варість. З 92 коп десь завтра буде 5 грн за м2 - немає питань. Але ви пропишіть, будь-ласка, ті послуги, які пропонуються надати, і їх вартість. І, безумовно, ми подивимось на кожну із послуг, її варість, як вона закривається, тому що питань дуже і дуже багато/

Що цікаво, звернувся із означеним проектом рішення до Антимонопольного комітету не сам міськвиконком, а Громадська рада, що діє при ньому. Одна із причин, певен Володимир Оніщенко, – це той факт, що комітет не підтримав ряд проектів, які до них направлялись міськвиконкомом. Серед інших проблемних питань галузі ЖКГ міста спікер називає фактичну відсутність виконавця послуг. Зокрема, наводить приклад по внутрішньобудинковим мережам. За словами Володимира Оніщенка, у «Полтаватеплоенерго» є наміри взяти їх на свій баланс. Оскільки в нинішньому тарифі 16 копійок закладено саме на внутрішньобудинкові мережі. Якщо ж говорити у масштабах міста, за рік – це близько 8-ми млн гривень. Окремо багато питань, зазначає посадовець, виникало до комунальних служб і, зокрема, КП«Полтавасервіс».

/Володимир Оніщенко, голова Полтавського обласного тервідділення Антимонопольного комітету України

У нас порушена справа по КП «Полтава-сервіс», конкретно по Речовому ринку. Той тариф, який на сьогоднішній день застосовується КП «Полтава-сервіс» по Речовому ринку у нас на сьогоднішній день є 3 позиції, які, на нашу думку, мають суттєвий вплив на вартість цього тарифу – він повинен бути набагато менший/

Крім того, порушена справа по тому ж таки «Полтава-сервісу» щодо тендера по охороні. І, говорить Володимир Оніщенко, судячи із підсумків фіндіяльності підприємства за 9 місяців, є побоювання, що вони вийдуть на кінець року зі збитками.

Стрічка новин