Працівники архівних установ приймали вітання з нагоди професійного свята

Нагородами, подяками, привітаннями та планами на майбутнє відзначили своє професійне свято працівники архівних установ. Червона дата у календарі припадає на вихідний день, 24 грудня, тож урочисті збори провели раніше. Побували на них і наші журналісти.

Про полтавську архівну справу, яка нараховує більш ніж 100 річну історію, принагідно до свята – Дня працівників архівних установ – підготували виставку. Тут же – і фотокопія найстарішого документу Полтавського архіву – земельний указ царя, датований 1692 роком. Загалом у Полтавському архіві зберігається 1 млн 300 тисяч справ.

/Тарас Пустовіт, заступник директора Полтавського обласного архіву

Ми продовжуємо ті традиції, які були раніше, і основне завдання – формування якісних документів і використання документів, ці завдання залишаються і сьогодні є актуальними/

Для працівників архіву всі документи цінні, для людей же, говорять із досвіду фахівці, найбільшу цінність становлять ті, що підтверджують майнові права, біографічні дані, тощо.

Втім, зазначає Тарас Пустовіт, намагаються крокувати і в ногу з часом. На цей і наступний роки на сесії облради були прийняті відповідні програми щодо збереження архіву.

/Тарас Пустовіт, заступник директора Полтавського обласного архіву

Державна охорона документів, покращення відеонагляду, який існує, ремонт приміщень. Тобто, заходи, направлені на збереження і доступ до архівних документів/

Загалом на наступний рік заплановано 825 тисяч гривень.

/Валерій Пархоменко, заступник голови-керівник апарату Полтавської облдержадміністрації

Ми даємо кошти на охорону. Документи мають бути збережені, має дотримуватись відповідний температурний режим, вологість, і все це необхідно передати нащадкам. Тому що ніяка копія на електронному носії не замінить того унікального документу чи книги, яка була в 16-18 столітті, і тому все це необхідно зберегти і передати нащадкам/

В рамках урочистих заходів кращих працівників архівної справи нагородили грамотами і подяками, а потому – презентували святкову програму, підготовлену артистами Полтавської філармонії.

Стрічка новин