ЗНО у 2012 – все під контролем, все по справедливості

Про основні зміни, які чекають на абітурієнтів при складанні тестів у році майбутньому, знає Віталій Артамонов.

Процедура складання зовнішнього незалежного оцінювання у 2012 році буде багато в чому відрізнятись від складання тесту в році поточному. Причини таких змін полягають у самій зміні тривалості навчального року. Перший тест школярі складуть 15 травня, і вже 7 червня зовнішнє незалежне тестування буде завершено. Зміни відбудуться і в переліку предметів, які будуть складати випускники.

/Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти

Затверджений універсальний перелік предметів для кожної спеціальності. Якщо людина вступає на спеціальність «лікувальна справа», то у всіх вишах України сертифікат буде з одного й того самого предмета, а не так, як в минулому році, коли кожний виш вибирав, що йому було потрібно/

Без змін залишився перелік міст, де обладнані територіальні пункти для тестування в області. Це Полтава, Кременчук, Лубни, Миргород та Гадяч, але тести на так звані «не популярні придмети», на зразок іспанської мови чи хімії, будуть складатися в обласному центрі.

/Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти

В цьому році ми будемо обслуговувати значно більшу кількість абітурієнтів. По Полтавській області, за нашими підрахунками, 13 тисяч абітурієнтів проти 9 з половиною в минулому році. Причина цього – збільшення кількості учнів в 11 класах/

Аби забезпечити прозорість та справедливість оцінювання та аби унеможливити списування, під час тесту буде використана спеціальна апаратура, що виявлятиме мобільні телефони та інші комунікаційні пристрої. Реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 1 січня 2012 року.

Стрічка новин