Процедура переобладнання автомобілів відтепер стала простішою

Верховна Рада внесла зміни до Закону України «Про дорожній рух» в частині переобладнання транспортних засобів». Більше про інновації у цій сфері – дивіться далі.

Переобладнання транспортного засобу – досить складна та обтяжлива процедура. Для того, щоб щось змінити у своєму авто, потрібно зібрати велику кількість дозвільної документаії. Це стосується як власника транспортного засобу, так і особи чи установи, що здійснює відповідне переобладнання. Для останніх з 9 грудня ця процедура стала дещо простішою. З нині чинного закону вилучена норма про те, що підприємства, установи та організації, незалежно від форм власності і господарювання, а також громадяни-підприємці, які здійснюють господарську діяльність з виробництва механічних транспортних засобів, повинні мати відповідне свідоцтво про погодження конструкції механічного транспортного засобу по забезпеченню безпеки дорожнього руху. Вітм, за кермо переобладнаного транспортного засобу власники зможуть сісти лише після затвердження цілого ряду документів.

/Федір Веременич, інспектор відділу технічної інспекції та реєстраційно-екзаменаційної роботи

Для переобладнання засобів в індивідуальному порядку чи з залученням окремих осіб потрібно мати експертні висновки, після чого потрібно звернутися до ДАІ для проведення аналізу даного виду переобладнання/

У прийнятому 9 грудня законі передбачено, що у випадку переобладнання п'яти і більше транспортних засобів протягом року суб'єкти господарювання, які здійснюють таку діяльність, повинні мати узгоджену з уповноваженими державними органами нормативно-технічну документацію на відповідний вид переобладнання та свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу, який би відповідав всім нормам безпеки.

Стрічка новин