Готуйте гаманці: у Полтаві, ймовірно, підніматимуть тариф на квартплату

Поставили, забрали, тоді піднімуть, чи ні? Мова про проект рішення Полтавського міськвиконкому «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій», простіше кажучи – тариф за квартплату. У документі розмір останньої запропонували зібльшити у кілька разів. Однак, перед засіданням Громадської ради проект вже зняли. Розбиралися у документі та слухали невдоволених наші журналісти.

Під новий рік на офіційному сайті міськради для полтавців розмістили подарунок – проект рішення міськвиконкому «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій». Проект повинні були розглянути й на останньому засіданні Громадської ради. Втім, перед стартом останньої очільник ради зазначив, що міськвиконком проект зняв, хоча вони готувалися до його спільного розгляду і від профільних комітетів хотіли внести свої поправки.

/Олег Тертичник, голова комітету №5 з питань ЖКГ Громадської ради при Полтавському МВК

Я за те, щоб люди самостійно визначилися, скільки вони готові платити службі, у яких об'ємах, за які послуги. Після того, як люди визначаться з цим, то можна буде говорити, що приймається якийсь певний тариф. Але це визначення повинно пройти із доброї волі людей/

У офіційному ж документі, говорить Олег Тертичник, значиться, що ромір квартплати за один метр із нинішніх 92 копійок пропонують підняти до діапазону від 1 грн 30-ти копійок до 4-х гривень. Ціна кожної окремої квартплати напряму залежить від наявності ліфта, стану будинку, кількості проживаючих, прибудинкової тетиторії, тощо.

/Олег Тертичник, голова комітету №5 з питань ЖКГ Громадської ради при Полтавському МВК

Кожен будинок розглядається окремо і немає єдиного тарифу, єдиного розрахунку/

Думку тих, чиї гаманці планується спустошувати, напевне, теж не питали. Принаймні, опитані нами полтавці - проти підняття тарифу.

/Бліци

- Так як і всі люди - звісно проти. Зарлпати, пенсії не піднімають, а тарифи піднімають.

- Ми - проти. Хіба при такому житті можна піднімати?

- З глузду посходили! Хіба можна піднімати? Жеки у нас нічого не роблять. Принаймні, там, де я живу. За що платимо - хто зна

- Люди зарплати вчасно не отримують. Ось я йду в банк, погашати борг. А є люди, які по 3-4 місяці не отримують. Як їм погашати? А пеня йде

- Я проти. Скрізь все дорожчає, а зарплати не піднімають. Вже просто ми і так виживаємо/

У Громадській же раді певні: тариф недоопрацьований і тут слід мову вести, перш за все, про справедливу вартість за 100% отримані послуги.

/Станіслав Сердечний, голова Громадської ради при Полтавському МВК

Я перед громадою ставлю задачу проаналізувати і надати свої пропозиції, як покращити хазяйнування у цьому питанні. Піднімемо тарифи, а що далі? А далі треба створювати відповідні програми, матеріальну базу, щоб люди відчули легкість. Для того, що їх хоч і навантажили, але відчули, що їм якісно надають допомогу/

Акцент, певен Станіслав Сердечний, слід зробили саме на якості, тобто, реальному обрахуванні цього показника.

/Станіслав Сердечний, голова Громадської ради при Полтавському МВК

Якісно ніде критерії не прописано, не обговорено, тільки кількісно. А якісно - як це? Як відчути? А це значить, відповідні терміни, відповідні інструменти, кваліфікація - це буде якісно/

Більшість опитаних нами полтавців взагалі категорично проти будь-якого підняття цін. Дехто говорить: якщо і піднімати, то гарантувати за це виключно якісні послуги.

/Бліци

- По-перше, аби було чисто у під'їзді, аби вивозилося сміття, листя. Аби до під'їзду заходити не до як підвалу, а щоб чисто було, не було тепловтрат у підвалі.

- Та хоча б двірника б побачити/

Проект рішення про підняття квартплати зняли, як-то кажуть, «з кінцями», чи відправили на доопрацювання... Ні у відповідальних осіб в частині галузі житлово-комунального гсоподарства, ні у прес-службі нам з'ясувати так і не вдалось.

Стрічка новин