Полтавщина - справжній студентський регіон

Щороку вищі навчальні заклади області випускають більше 10 тисяч молодих фахівців. Свого часу випускниками різних альма-матер у Полтаві були дуже відомі люди. Та найголовніше, що актуальне навчання у нашому місті не тільки для вчорашніх випускників, а й для його очільників.

Полтаву по праву можна назвати містом студентів. В області підготовку спеціалістів з вищою освітою здійснюють 6 державних вищих навчальних закладів 3-4 рівнів акредитації, серед яких – 4 університети та 2 академії. Плюс 5 приватних вишів, 3 філії університетів з інших міст та 26 навчальних закладів 1-2 рівнів акредитації. А це – більш ніж 61 тисяча студентів.

Тільки протягом 2011 року вишами області підготовлено понад 16 тисяч кваліфікованих фахівців різного рівня, з яких кожний другий отримав кваліфікацію спеціаліста, кожний третій - молодшого спеціаліста, кожний сьомий - бакалавра, десятий - магістра.

Але пишаються вищі навчальні заклати нашого регіону не тільки кількістю своїх випускників, а і якістю. Серед відомих колишніх студентів полтавських вишів є знані педагоги і письменники Антон Макаренко, Василь Сухомлинський, науковець-винахідник Юрій Кондратюк, відома українська письменниця-демократка Любов Яновська, Анатолій Кукоба - почесний громадянин Полтави, мер, який очолював Полтаву 5 разів поспіль. Теперішній мер Олександр Мамай теж обрав полтавський виш. Нагадаємо, у грудні 2010 на прес-конференції Олександр Мамай повідомив, що склав останній іспит та вступив на перший курс Полтавської державної аграрної академії (агрономічний факультет, заочне відділення). За 5 років він здобуде ступінь бакалавра, а через шість стане спеціалістом-агрономом. Його попередник, очільник Полтави з 2006 по 2010 рік Андрій Матковський, також продовжує навчання. У травні 2010 року він вступив до докторантури Міжрегіональної Академії управління персоналом і за час навчання підготував докторське дисертаційне дослідження на здобуття наукового ступеня доктора наук в галузі економіки. Проведений публічний захист його роботи виявив високий науковий та професійний рівень дослідження. За результатами одностайного голосування Андрію Матковському було присвоєно науковий ступінь доктора наук в галузі економіки.

Стрічка новин