19 грудня своє професійне свято відзначають адвокати

Вони – професіонали, які надають юридичну допомогу, здійснюють правовий захист та провадять справи у суді. Більше про роботу Полтавського обласного відділення Асоціації адвокатів України цього дня дізнавались наші журналісти.

Ще за часів Київської Русі роль захисників у судах виконували рідні та приятелі сторін, послухи або так звані «видоки». Професійна ж адвокатура в Україні почала формуватися в період польсько-литовської доби. Як самостійний правовий інститут в Україні була запроваджена після проведення на початку шістдесятих років ХІХ століття судової реформи. Відтоді і сформувалася адвокатська професія.

Стаття 59 Конституції України проголошує наявність в Україні одного з найважливіших правових інститутів – адвокатури, основні завдання якої – забезпечення права на захист від обвинувачення та надання правової допомоги.

У 1992 році в Україні у адвокатів з'являється своє професійне свято, яке відзначається щороку 19 грудня.

Асоціація адвокатів України – це молода організація, яка створена на засадах професійної належності та об’єднує адвокатів. Об'єдналися правники для сприяння інтенсифікації процесів розвитку та зміцнення інституту адвокатури в Україні, підвищення рівня правової допомоги, що надається адвокатам, підвищення ролі та авторитету адвокатури в суспільстві та задоволення й захисту прав та законних інтересів членів Асоціації.

В Полтаві Асоціація адвокатів України з 2010 року діє через Полтавське обласне відділення, яке очолює адвокат Олександр Дзюбенко.

Стрічка новин