Буде чи не буде?

Це запитання стосується звіту Полтавського міського голови за роботи на означеній посаді. Про свою річну діяльність вже звітували і губернатор, і голова Полтавської обласної ради. Яким буде звіт міського очільника, і чи буде взагалі – за останній місяць відповіді на це питання різняться.

Юристи говорять, що контроль за звітуванням мера передбачений 2-ма документами: «Законом про місцеве самоврядування» і «Законом про службу в органах місцевого самоврядування». Згідно з однією зі статей останього передбачена і власне форма звіту.

/Олександр Лемешко, юрист

Формою такого звітування є громадські слухання, фактично в статті зазначено, що сільський, селищний, міський голова не рідше 1 разу на рік звітує про свою діяльність перед територіальною громадою на відкритій зустрічі перед громадою/

Це, певні правовики, – форма контролю громади за роботою міського очільника за 3-ма його базовими функціями: представництво територіальної громади, як очільника міської ради і голови виконавчого комітету ради. І тут парадокс: на території однієї держави, України, форми звіту її Західної і Східної областей значно різняться. Як вважають фахівці, своїми якісними показниками.

/Олександр Лемешко, юрист

Тут треба переймати досвід західних областей, західних територіальних громад, де все чітко розписано: форма, час, мета, яким чином все це має виглядати - згідно з регламентом/

У прес-службі міськради нам пояснили, що звіт міського голови за річну діяльність буде опубліковано у черговому номері газети «Полтавський вісник». Хоча раніше сам мер відповів на це питання інтернет-виданню «Полтавщина» наступне: «Мені вже зробила звіт телестудія «Місто». Також я прозвітувався перед виборцями через газети «Полтавський вісник» та «Перша Полтавська». Якщо ж збирати виборців, то де саме? Якщо у якомусь приміщенні, то що робити, якщо виборців прийде більше? Або навпаки – якщо прийде менше – то студентів запрошувати?». Нагадаємо, регулярно звітувались перед полтавською громадою її попередні очільники. На зборах міського активу у міському будинку культури звітувався Андрій Матковський і ще раніше – Анатолій Кукоба. Таким чином присутні на зібранні вживу могли поставити запитання спікеру та навіть подискутувати щодо спірних моментів.

Стрічка новин