Полтавська міська СЕС за рік виявила 44 порушення у сфері дитячого харчування

Нещодавно прем'єр-міністр України Микола Азаров розкритикував дії чиновників, які відповідають за харчування дітей у навчальних закладах. Основні вимоги, які було висунуто до харчування, – якість та безпека. Яка ситуація із харчуванням полтавських дітлахів, хто і що перевіряє та які порушення виявляє – тему досліджувала Крістіна Криженко.

«Норми харчування порушені, проведення тендерів йде за завищеними цінами», – даючи прочухана, прем'єр-міністр Микола Азаров називав конкретні приклади порушень. Зокрема, за його словами, у Запорізькій області в одній із міськрад була встановлена вартість харчування у межах 1 гривні 20 копійок. У Полтаві ситуація трохи краща, втім, від ідеалу далека. На 52 дошкільні навчальні заклади, а це – більше 10-ти тисяч дітей, і на 25-ть тисяч дітей, які навчаються у 41-му загальноосвітньому закладі, за цей рік загалом витратили близько 10-ти млн гривень.

/Світлана Порохня, заступник Полтавського міського голови

На сьогоднішній день для учнів 1-4 класів передбачена сума у 3 гривні на день, для дітей пільгових категорій - 3 грн 50 коп. В дошкільних навчальних закладах: в ясельних групах - 6 гривень, в садових групах - по 8 гривень/

В залежності від школи батьки учнів початкових класів доплачують 2-3 гривні в день. У садочках оплата має так званий солідарний характер: 50 на 50. Контролювати виконання можуть всі: батьки, управління освіти, санепідемстанція, правоохоронні органи.

/Станіслав Руденко, головний державний санітарний лікар м.Полтави

Медичними працівниками закладів здійснюється контроль відповідно до приймання харчових продуктів та контролю за їх якістю. СЕС лише контролює ці умови. При перевірці здійснюється контроль тих нормативних документів, що посвідчують якість харчових продуктів/

Крім того, за словами Світлани Порохні, право на позапланові перевірки має управління освіти і власне вона сама без попередження може завітати у будь-який освітній заклад із перевіркою. Доки місто порушень не зафіксувало, у міській СЕС – своя статистика.

/Станіслав Руденко, головний державний санітарний лікар м.Полтави

В ході проведення перевірок було зафіксовано 44 порушення і 4 приписи про припинення роботи. Більшість із порушень носило халатний характер, тобто, людський фактор. Люди із досвіду знаючи, що цього робити не можна, здійснювали такі порушення/

Втім, не лише у порушенні справа, певні фахівці. Окреме недопрацювання є власне по тендерній закупівлі. Остання здійснюється для шкіл – придбаваються послуги по харчуванню (тобто, самі обіди), для садочків – власне товари. Все, говорять у місті, згідно з типовою документацією і оголошенням тендеру.

/Світлана Порохня, заступник Полтавського міського голови

Держава має змінити підхід до забезпечення харчування учнів як в школах, так і в садочках. Тому що тендер для харчування в дитустановах не є сьогодні панацеєю. В тендерній документації прописано - ціна є головним критерієм, а не якість/

На підтвердження своїх слів Світлана Порохня називає цифри: при ринковій ціні на м'ясо у 50-60 гривень останній тендер виграли ті, хто запропонував ціну у 42-44 гривні.

Стрічка новин