2,2 мільярда гривень з початку року полтавські митники перерахували до державної скарбниці

Цифра, говорять, визначна, осільки перевищує минулорічний показник майже вдвічі. Про виконане і подальші плани в роботі журналістам розповів на прес-конференції начальник Полтавської митниці Геннадій Романенко.

/Геннадій Романенко, начальник Полтавської митниці

Ми за 2011 рік перерахували до державного бюджету на сьогоднішній день близько 2,2 млрд гривень. В порівнянні із 2010 роком ця цифра більша майже вдвічі. Обсяг як експорту, так і імпорту зріс майже у 2 рази/

В поточному році, за даними полтавських митників, вантажі експортувалися до 87 країн, імпортні поставки надійшли з 60-ти. Основним ринком збуту для підприємств Полтавської митниці є Росія – більше 40% від загального обсягу експорту. Отримати такі значні цифри, говорить очільник полтавських митників, стало можливим також завдяки впровадженню адмінзаходів.

/Геннадій Романенко, начальник Полтавської митниці

Електронне декларування: станом на початок року – 2 підприємства, нині – 45. Із електронним ключем вже працюють 87 митників. Також у нас є програма зчитування номерних знаків/

Крім цього, існує система відеонагляду і перехід на оформлення в одну посадову особу. З сьогоднішнього дня митні органи розпочали роботу по проведенню попереднього документального контролю товарів у пунктах пропуску через державний кордон України. На майбутнє ж завдання, яке перед собою ставлять полтавські митники, – робота за новим Митним кодексом, що нині чекає на підпис Президента. Тут, зазначалось на прес-конференції, робота йде трохи на випередження. При часових рамках проведення митного оформлення згідно з новим документом у максимум 4 години, полтавські митники вийшли по імпору на 1 годину 16 хвилин, по експорту – менше години.

Стрічка новин