В Галереї мистецтв виставили ікону невідомого художника «Святий Миколай»

На численні прохання мешканців міста до дня Святого Миколая у Полтавському художньому музеї (Галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка вдруге виставили Ікону «Святий Миколай». Роботу невідомого художника, датовану першою половиною 18 століття, бачили й наші кореспонденти.

Ікона «Святий Миколай» роботи невідомого художника першої половини 18 століття, що знаходиться в експозиції Полтавського художнього музею, походить із Миколаївської церкви селища Диканьки. До галерейної збірки вона потрапила у 1971 році у вкрай поганому стані.

/Алла Тимошенко, завідуюча відділом виставково-масової та наукової роботи Полтавського художнього музею ім.М.Ярошенка

Була пошкоджена дошка, осипи, живопис майже не зберігся, в акті зазначалося, що вона не підлягала реставрації/

Відреставрувати ікону спробували у 2009 році, оскільки відновити її первісний вигляд виявилося неможливим. Після детального обстеження і дослідження за наявними деталями та аналогічними образами художники-реставратори виконали копію-реконструкцію, а оригінал розчистили та законсервували фарбовий шар і саму дошку. Вартість копії-реконструкції склала 10 тисяч гривень. Вперше у виставковій залі Галереї мистецтв ікону демонстрували минулого року на Свято Миколая. Ікона мала надзвичайний успіх і прикрашала експозицію максимально можливу кількість часу.

/Алла Тимошенко, завідуюча відділом виставково-масової та наукової роботи Полтавського художнього музею ім.М.Ярошенка

Оскільки ікона потребує особливого стану зберігання, освітлення, вона зберігається у фондах. І знову на численні прохання ми відкриваємо її в експозиції до Дня святого Миколая/

Цього року ікону обіцяють не ховати до 1 квітня.

Стрічка новин