Сьогодні в усіх любителів чаю – свято

З 2004 року у світі відзначається Міжнародний день чаю. Більше про напій, який п'ють практично у кожному куточку земної кулі, дивіться далі.

Історія відкриття чаю як напою сягає своїм корінням у далекі часи китайської історії. Легенда стверджує, що вчений муж Шен Нунг дуже піклувався про своє здоров'я і пив тільки кип'ячену воду. І от під час чергового заварювання води на березі річки здійнявся вітер, відірвав пару листочків від чайного дерева та приніс їх до посудини Шен Нунга. Напій, який чоловік отримав в результаті, здався йому тонізуючим і смачним. Саме так, згідно з легендою, і був відкритий чай. Чи це було правдою, достовірно стверджувати не можна, та відомо, що зараз чай за своєю популярністю – на першому місці практично в усьому світі, а кількість його сортів рахується сотнями. Українці цей напій також люблять. Говорять: він доречний за будь-яких обставин.

/Бліци

- Чай підходить і на сніданок, і на обід, і на вечерю - завжди

- Увечері з друзями поспілкуватись, чай дуже гарно підходить, і щоб заснути, його потрібно з медом випити, щоб сон був хороший. Чай - на всі випадки життя

- До зеленого чаю дуже гарно ставлюсь, вранці дуже допомагає прокинутись. Дуже люблю чай

- Пий, та й усе. Чи погане діло? Ні, хороше/

Лікарські властивості чаю також вже стали притчею. Лікарі кажуть: цей напій – прекрасний варіант для будь-якої погоди: влітку втамовує спрагу, взимку допомагає зігрітися, а в дощову погоду просто підіймає настрій.

/Андрій Дзюба, лікар-терапевт

Якщо говорити про чорний чай, то він в основному має тонізуючий ефект, підвищує імунітет. Зелений чай має прекрасні властивості і збільшує реактивність організму до різних інфекцій, покращує стан шлунково-кишкового тракту/

Але вживати чай лікарі радять невеликими порціями та не дуже сильної концентрації, адже чай мітить кофеїн, що може спровокувати підвищення тиску. Зараз вибір чаю дуже великий. Кожен може підібрати саме той смаковий букет, що підійде саме йому, а саме вживання чаю в багатьох країнах перетворилось на справжній ритуал, оповитий містикою та традиціями. В будь-якому випадку цей напій заслуговує на свій день – Міжнародний.

Стрічка новин