У ЗОШ №7 провели вечорниці на Андрія

Хоча Андрій Первозванний і є християнським святим, однак, різноманітні обряди, які відбуваються у цей день, мають прадавнє коріння: молоді люди під час святкувань намагаються вгадати свою долю. З давніх-давен у ніч на «Андрія» дівчата ворожили, оскільки вірили, що «Андрієва ніч» допоможе їм довідатися, чи вийдуть вони заміж, а чи, може, доведеться знову дівувати цілий рік. Тому саме цього дня у загальноосвітній школі №7 провели захід під назвою «Вечорниці на Андрія». Готували все традиційно власними силами – і сценарій писали, і танці вивчали. Наступного разу їм із технічної точки зору буде легше – від фонду Андрія Матковського «Полтавська родина» отримали подарунок – два радіомікрофони.

Про день Андрія Первозванного у 7-й полтавській школі знають не з календаря. Тут – вже традиційний захід «Вечорниці на Андрія». Навчальний заклад – невеликий, тож готувалися, як самі кажуть, всією веселою родиною. Танці – далеко не на останньому місці.

/Яна, учениця 4-го класу Полтавської ЗОШ №7 І-ІІІ ступенів

У школі є викладач, Дмитро Олександрович, він і навчає нас українським танцям/

/Артем, учень 4-го класу Полтавської ЗОШ №7 І-ІІІ ступенів

Це цікаво – я танцюю. Подобається брати участь у таких заходах/

Старші молодшим допомагають. Дещо зазирнути в історію – і наче справжня українська хата, і можна подивитися – як раніше гадали. Наприклад, на дзеркало.

Репетиції, розподілення ролей, вибір костюмів, створення декорацій – це те, із чим звикли жити викладачі і учні 7-ї школи паралельно зі шкільним процесом.

/Жанна і Марина, учениці 9-го класу Полтавської ЗОШ №7 І-ІІІ ступенів

У нас школа козацька, тому такі заходи у нас проходять систематично/

Серед секретів успіху, говорять тутешні школярі, – це підтримка однокласників і друзів закладу.

/Жанна і Марина, учениці 9-го класу Полтавської ЗОШ №7 І-ІІІ ступенів

Готувалися недовго, тому що у нас діти розумні, все швидко запам'ятовують. Так, багато хвилювались, але все вийшло добре/

Педагоги тут встигають і профільні предмети почитати, і виступити у ролі справжніх акторів. Це, певні, вже частина професії.

/Оксана Дущенко, заступник директора з виховної роботи Полтавської ЗОШ №7 І-ІІІ ступенів

Робота педагога – це і є акторська майстерність, і під час уроків, і під час перерв. Основна втіха – це та творча співпраця з учнівським колективом, яку ми проводимо впродовж року/

І на десерт заходу – подяка від директора закладу і привітання від фонду Андрія Матковського «Полтавська родина», який у школі вже – не вперше. Після традиційних візитів на основні шкільні свята, закупівлі спортобладнання і цього разу – не з порожніми руками. Два радіомікрофона – якраз для оновлення технічної бази закладу і для наступних вечорниць та концертів.

/Оксана Дущенко, заступник директора з виховної роботи Полтавської ЗОШ №7 І-ІІІ ступенів

Була проблема із мікрофоном. Тому що ви бачите, як розігрувати роль – це не зручно. Доводиться зривати голос – я сьогодні вже з зірваним голосом. А мікрофони, подаровані нам, будуть в нагоді, тому що ми будемо мати можливість в русі і декламувати, і співати. Звичайно, це великий плюс і велика вдячність/

У фонді «Полтавська родина» говорять: приходитимуть до цього закладу ще не раз, аби запрошували.

/Віталій Нікіпєлов, заступник голови фонду А.Матковського «Полтавська родина»

Сьогодні яскраві враження, надзвичайне задоволення від тієї вистави, яку підготували вчителі та учні. Ми бачимо, яким чином збережені та розвинуті наші традиції сприяють розвитку як школи, навчального процесу, і взагалі наші традиції - це джерело розвитку для нашого міста і нашої держави/

У 7-й школі тільки захід відлунав, почали готуватись до наступного. У наступний понеділок, до Дня Святого Миколая, – концертний подарунок для першачків. Говорять: буде вдосталь всього – і танців, і пісень.

Стрічка новин