Незабаром свої творчі ідеї полтавським художникам доведеться втілювати в іншому приміщенні

Справа в тому, що строк оренди майстерень по вулиці Жовтневій, 3 закінчився. Замість площі у центрі міста, яку більше року тому передала митцям попередня міська влада, теперішня, говорять художники, переселяє їх у приміщення на Половках. Чому переїзд не до вподоби майстрам, знають наші журналісти.

«Обидеть художника может каждый, материально помочь – никто!» – цю відому цитату Андрія Миронова полтавський художник Олександр Келим у розмові з журналістами згадав не випадково. Митець пояснює: скільки пам'ятає, питання оренди творчих майстерень завжди було болючим.

/Олександр Келим, художник

Це, як правило, були приміщення нежитлового призначення, під знесення. Особисто я пройшов їх біля десяти в Полтаві – отримаєш, 2-3 роки, і під знесення, згрібають бульдозером і дають щось подібне/

Видихнути з полегшенням змогли тільки рік тому, – продовжує Олександр Келим, коли тодішній міський голова Андрій Матковський урочисто дав у користування художникам 289 квадратних метрів під творчі майстерні на 2 поверсі у будинку по вулиці Жовтневій. У новому приміщенні з'явилося безліч нових ідей – згадує пан Олександр: за рік провели 2 акції – «Розмалюй писанку» на Пасху та організували виставку «Полтавська битва – простір після бою». Планували влаштовувати щотижневі дні відкритих дверей у майстернях та ще безліч цікавих ідей. Але така ідилія тривала недовго – строк оренди приміщення на Жовтневій збіг і теперішня міська влада повідомила представників Спілки художників про непродовження договору оренди. За словами Олександра Келима, натомість запропонували художникам з центру переїхати в інше, але не зовсім пристосоване для такої творчої роботи приміщення на Половках.

У телефонній розмові з нашими журналістами нинішній міський голова Олександр Мамай запевнив, що особисто він про цю проблему художників чує вперше і запросив Олександра Келима до себе на прийом. Мер також зазначив, що творчість, як і спорт, він завжди підтримує і тому вирішення цій проблемі обов'язково знайде. Чи дійсно воно відшукається – побачимо згодом, та, за словами Олександра Келима, нинішній міський голова рідко відвідує виставки місцевих художників та не завжди йде на контакт з полтавськими митцями.

Стрічка новин