На Полтавщині для навчання працівників органів місцевої влади будуть застосовувати досвід Фінляндії

З цього приводу сьогодні в Полтаві пройшов тренінг, на який зібрались представники органів місцевої влади практично з усієї області.

Тренінг, що пройшов цього дня в конференц-залі Полтавського університету економіки і торгівлі, називався «Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок у працівників органів місцевої влади: українські можливості в контексті фінського досвіду». По суті це питання включає в себе сучасні проблеми вертикалі влади в Україні, коли найменше рішення місцевих органів влади повинне затверджуватись практично на найвищому рівні, що додає бюрократичної тяганини і унеможливлює оперативність прийнятих рішень. Директор інституту трансформації суспільства Олег Соскін говорить: фінський досвід у цьому питанні повинен допомогти Україні. За його словами, Україна зараз знаходиться на 152 місці в рейтингу за рівнем протидії корупції, в той час як Фінляндія – в першій п'ятірці. Полтавська ж область має виступити флагманом у початку реформування системи органів місцевої влади.

/Олег Соскін, директор інституту трансформації суспільства

Треба не тільки вивчати, а й переймати досвід Фінляндії. Полтавська область - це стрижневий регіон. Область має стати однією з перших, хто розпочне реформування місцевого самоврядування/

Олег Соскін вважає, що люди, які обіймають будь-які управлінські посади, мають відповідати їй своїм рівнем освіти. А ще – слід проводити чистку рядів і підіймати рівень освіти серед представників місцевих влад.

/Олег Соскін, директор інституту трансформації суспільства

Ті, хто хоче бути при владі, вони повинні займатися цим практично з наступного року. Не будуть займатися вони, на зміну прийдуть інші/

З Олегом Соскіним погоджується і заступник голови-керівник апарату Полтавської облдержадміністрації Валерій Пархоменко. Заступник керманича області говорить: питання вертикалі влади в Україні вже почало вирішуватись, адже стара пострадянська система на даному етапі себе абсолютно не виправдовує.

/Валерій Пархоменко, заступник голови-керівник апарату Полтавської ОДА

Це політика неприпустима, про що було заявлено Президентом. Тому я вважаю, що це абсолютно логічна задача, щоб передати певні функції місцевим органам влади. Щоб вони могли вирішувати першочергові завдання, другорядні завдання і займались розвитком місцевих територій/

На тренінгу були озвучені доповіді фахівців з питань взаємодії місцевої влади і громади, підвищення інформативності та професіоналізму серед представників місцевих органів влади та йшлося про можливості застосування фінського досвіду в українських умовах.

Стрічка новин