У Полтаві хочуть підвищити вартість проїзду у громадському транспорті

Документ іще офіційно не підписаний, втім, цифри вже озвучені. +25 копійок до квитків у тролейбусах і тих автобусах, які працюють у звичайному режимі.

На офіційному сайті міської ради маємо проект: «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів у пасажирському транспорті міста Полтава». Керуючись низкою статей законів і постанов структур різних рівнів і (цитата) «з метою приведення у відповідність розміру тарифів на послуги з перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорті - автобусі, тролейбусі (який працює у звичайному режимі руху) економічно обґрунтованим витратам, зважаючи на зростання цін і тарифів на паливно-енергетичні та матеріальні ресурси..» підняти плату за проїзд у громадському транспорті. Незалежно від форми власності суб'єкта господарювання одна поїздка в автобусі вартуватиме 1,75 копійок. На п'ятдесят копійок менше – у тролейбусі. Для учнів і студентів (при наявності відповідного посвідчення) у комунальному транспорті (крім 19-го маршруту) пільговий проїзд складатиме одну гривню. Нагадаємо, нині у тролейбусі можна проїхатись за гривню, а 1,75 коштують ті автобуси, які працюють в режимі «маршрутного таксі». Півтори – ті, що працюють в звичайному режимі. Необхідність прийняття даного рішення у документі обгрунтовують тим, що основні складові собівартості послуг (як-то електроенергія, пальне, необхідні комплектуючі) неодноразово дорожчали. Отримати офіційного коментаря нам не вдалось ні від представників влади, зокрема, транспортного відділу і прес-служи, ні від перевізників. Останні відмовились щось говорити без згоди керівництва транспортного відділу міськвиконкому, до прес-служби – традиційно не достукатись. Хоча планшети із ціною на громадському транспорті іще не змінили, опитані нами полтавці, вони ж пасажири, вже нині невдоволені ймовірним підняттям ціни.

/Бліци

- Я думаю, що не потрібно цього робити, і так все коштує дуже дорого

- По такій ситуації - вже дуже дорого. Я проти

- З нашиим зарплатами іще і піднімати?

- Я пенсіонерка, мене виручають тролейбуси. А так - людям важко буде. Особливо молоді і тим, хто не працює

- Ні, не хочу. І так все дорого, а так щоб і не було змоги їздити громадським транспортом?/

Чи залишиться запропоноване тільки проектом, чи міськвиконком зробить це офіційним документом – питання відкрите. Однак, як нам вдалось з'ясувати, до Антимонопольного комітету іще не направляли ніяких паперів із економічним обгрунтуванням. Нагадаємо, в останній раз тарифи на проїзд у громадському транспорті піднімалися у лютому поточного року до 2-х гривень. Тоді не без допомоги громадськості і Анимонопольного комітету ціну знизили до 1 гривні 75 копійок.

Стрічка новин