Сьогодні відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією

Саме 9 грудня в 2003 році у мексиканському місті Меріда на Політичній конференції високого рівня була відкрита до підписання Конвенція ООН проти корупції, яка була прийнята асамблеєю ООН 1 листопада того ж року. Більше про явище корупції, його витоки і методи боротьби, які пропонують полтавці, розповість Крістіна Криженко.

І програми створюють, і нагляд ведуть, а позбутися ніяк не можуть. Загадка такого соціально-історичного явища як корупція досі залишається сильніше людства. За останній рік, переконують юристи, наша країна значно просунулась у цьому питанні – прийнятий антикорупційний пакет дає про себе знати. Однак і тут є недопрацювання. Зокрема, відсутність практики – законів багато, всі вони – нові, а дехто продовжує використовувати вже звичні. І ще одна нерівність: сам документ діє лише півроку, а історія «корупції» налічує вже кілька століть.

/Олександр Лемешко, юрист

Це переважно риси історичні, конкретно нашого етносу. Прикладом, у 15-16 столітті не було такого поняття, як заробітна платня. Вона стала вже потім, а до цього держслужбовці утримувались від тих подань, які їм приносили/

Проблема, певен фахівець, полягає і в іншому: міжнародний досвід показує, що в українців дуже низький рівень антикорупційних знань і переконання, що це є десь там, а не тут, біля мене. Тож і боротися має хтось, а не я сам.

/Олександр Лемешко, юрист

На сьогодні є недостатньо рівень антикорупційних знань. Це є те явище, із яким боротися мають самі люди. Це та річ, яка знижує рівень життя, тому що звичайна людина віддає ті ж кошти/

І що приміно, продовжує Олександр Лемешко, для значної частини українців саме така схема є звичною, тож так звана «побутова» корупція діє на всі 100% не без допомоги самих городян. Останні навіть достеменно не можуть сказати, яким чином боротися із корупцією.

/Бліци

- Я не знаю

- Не можу відповісти на це питання

- Ой, корупцію, напевно, ніяк не побореш

- Ну, не знаю, виходити треба кудись, щось робити

- Тюрма тільки. І зарплати деяким службовцям підняти, щоб дорожили роботою

- Нашу корупцію у нашій державі нічим не побореш/

Крім впливу законодавчих актів, певні фахівці, має запрацювати і інших механізм – контролю і попередження. Тому що покарання у будь-якій мірі – це вже наслідок, а не причина цього явища.

Стрічка новин