У суботу в Полтаві буде видно місячне затемнення

Це – досить цікава подія в астрономічному календарі. Трапляється вона в середньому раз у 3 роки. Як побачити затемнений місяць та звідки краще спостерігати за затемненням – розкажуть наші журналісти.

Місячне затемнення – це астрономічне явище, яке зазвичай можна спостерігати неозброєним оком. Відбувається воно внаслідок того, що Земля, обертаючись навколо Сонця, а Місяць, відповідно, навколо Землі, в певний період стають на таку лінію, коли тінь від Землі падає на Місяць. В результаті Місяць поступово змінює свій колір від білого до яскраво червоного.

/Роман Костенко, астроном

На сході Місяця, як тільки зайде Сонце і підніметься Місяць, одразу стане видно затемнення і триватиме воно ще годину. По часу це з 15:36 і до 17:00. Місяць буде яскраво червоного кольору і спостерігати його краще з Білої Альтанки чи іншої відкритої місцевості/

На відміну від розповсюдженої думки, що місячні затемнення стаються частіше, ніж сонячні, це не відповідає дійсності. Просто сонячні затемнення не завжди можна помітити без спеціальної телескопічної апаратури. Натомість, місячні неозброєним оком можна спостерігати частіше. Триває повне затемнення Місяця по-різному: максимально – 1 годину 40 хвилин. Підраховано, що між 1207 роком до н. е. і 2162 роком нашої ери, тобто, впродовж 3369 років, відбулося 8000 сонячних затемнень і 5200 затемнень Місяця.

Стрічка новин