Чорно-білі й кольорові, портрет і пейзаж

Таке своєрідне асорті світлин запропонував полтавцям голова обласної організації Національної спілки фотохудожників України Віктор Матосов.

Захоплюватись фотографією Віктор Матосов почав ще зі школи. Пригадує, як робив перші світлини і дарував дівчатам. В інституті продовжував фотографувати. І врешті-решт зумів поєднати тренерство з легкої атлетики зі своїм давнім хоббі. Перші персональні виставки датовані дев'яностими роками. Нині він очолює Полтавську обласну організацію Національної спілки фотохудожників України. Цю виставку складають роботи, створювані упродовж останніх двадцяти років. Мета її – дати уявлення глядачам, що таке художнє фото.

/Віктор Матосов, голова Полтавської обласної організації НСФХУ

Виставку я робив для людей, щоб люди могли оцінити, що таке художня фотографія/

Тому на окремих жанрах не акцентувався – є тут і портретні, і пейзажні, й репортажні роботи.

Ні чорно-білому, ні кольоровому фото переваги не віддає. Представлені на виставці й ті, й ті. Кращі фото, говорить, робляться на плівку.

/Віктор Матосов, голова Полтавської обласної організації НСФХУ

Вони більш душевні знімки. У них більше такого настрою. І колорит краще плівка передає/

Едуарду Странадко у роботах колеги імпонує те, що він зберігає старі фотороботи, тим самим поширюючи знання про історію фотографії.

/Едуард Странадко, член Полтавської обласної організації НСФХУ

Вони зроблені вручну на срібному папері. Можливо, зараз глядачі не пам'ятають, але тоді це було при червоному ліхтарі, під збільшувачем, у розчинах людина робила. Добре, що він зберіг ці фотографії. Це історія наша/

Євгенія Давиденко

Стрічка новин