Що не день, то сесія

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/35JuDS-3gP8Js

Після пленарного засідання депутатів-обласників вже наступного дня свої більш ніж 50-т питань розглянули і народні обранці міськради. Крім традиційних фінансових питань – ряд земельних, серед яких – продаж земельної ділянки площею більше 5 га. Про основне із власне сесії і мерської прес-конференції розкажуть наші журналісти.

На відміну від колег-обласників, які без бюджету на наступний рік такі питання вирішили відкласти, на 16-й сесії міськради 6-го скликання депутати розпочали із розгляду саме цього питання – «Програми економічного і соціального розвитку м.Полтава на 2012 рік та основних напрямів розвитку на 2013-2014».

/Ольга Борисенко, заступник Полтавського міського голови

Очікується зростання валової доданої вартості у порівнянні цінах на 5%, реалізація проміжкової продукції - на 10%, фінансування результату від звичайної діяльності до оподаткування на 18%, прямих іноземних інвестицій на 11%/

На саму програму окремих коштів не потрібно, продовжує доповідачка. Вона є узагальненням 29-ти нині діючих міський цільових програм. Втім, не всі депутати із таким проектом рішення погоджуються.

/Олександр Козуб, депутат Полтавської міської ради 6-го скликання

Ми зараз плануємо менший бюджет, це хоч і на 1%, але це менше. Це не є розвиток. Зменшення малого бізнесу і кількості малих підприємств на 5%. І ми не плануємо збільшення валового доходу, тому що 5% навіть не покриває рівень інфляції/

Мер говорить: критику програми підтримує на всі 100%, однак все ж пропонує проголосувати, аби потім за необхідності вже вносити зміни. Більшістю підтримали це і інше питання – програму соцзахисту інвалідів і людей із певними вадами розвитку на 2012-2014 роки.

/Ольга Борисенко, заступник Полтавського міського голови

Фінансування програми передбачає за рахунок коштів міського бюджету на зазначену мету в межах видатків, передбачених програмою «Турбота» на відповідний бюджетний рік/

Далі – до питання затвердження звіту про виконання міського бюджету за 9 місяців поточного року, який вперше за багато років не виконано:

/Тетяна Чумак, начальник бюджетно-фінансового управління Полтавського МВК

Виконання планових призначень забезпечено по всіх видах податків і зборів за вийнятком податків на доходи з фізичних осіб. При планових призначеннях 308 млн гривень, фактичні надходження - 299 млн. гривень. % виконання складає 96%/

Із таким проектом рішення погоджуються і підтримують його. За рахунок дотації із області в сумі 7 млн 600 тисяч гривень внесли зміни до головного фіндокументу міста. Мер говорить: всі гроші підуть на погашення заборгованості по оплаті праці освітянам, медикам і працівникам культури, які через брак коштів ходили у вимушені відпустки. Потому – ряд земельних питань, серед яких – продаж земельної ділянки загальною площею більше 5 га ПАТ «Завод«Лтава» за трохи більше 8 млн гривень. Міський голова запевнив: така ціна справедлива. Хоча ще рік тому Олександр Мамай різко критикував рішення попередньої влади про продаж землі під центральним колгоспним ринком, яку продали втричі дорожче. Більше того, судова тяганина з цього приводу триває й нині.

Дехто з депутатів також переконаний: реальна вартість 5-ти гектарів землі в центрі міста – набагато вища.

/Олександр Козуб, депутат Полтавської міської ради 6-го скликання

Ми розуміємо, що ця земельна ділянка вартує по нормативам грошової оцінки, яка діє у всьому місті, близько 30-ти млн гривень, а продали за 8. Тобто, будь-який депутат, який розуміє, що наповнення бюджету достатньо мала, вправі задати питання, як і я задав на сесії - чому ми продаємо за такі гроші. Півтора роки тому на одні із сесій міської ради попереднього скликання продали землю під ринком, там було дуже багато розповідей і суперечок про це. Тоді 2 га продали за 8,5 млн, а зараз продаємо 5,5 га за ті ж 8 млн - втричі дешевше/

Серед інших – питання вже традиційне – про зміни до програми діяльності житлово-комунального господарства м.Полтава на 2011 рік за рахунок перекидання коштів.

/Олександр Найпак, заступник Полтавського міського голови

По «Міськсвітлу» на поточну реконструкцію ілюмінації міста – 70 тисяч гривень. На капремонт ілюмінації – 49,9 тисяч гривень. На електроенергію на святкову ілюмінацію – 56 тисяч гривень/

Потому – прийняття освітньо-соціальних програм і прийняття рішення про вихід Полтавської міськради зі складу засновників ФК «Полтава». Іншими двома рішеннями внесли зміни до існуючої і затвердили на наступний рік програму висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування міста та фінпідтримки ЗМІ.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова

З усіма ЗМІ, із якими ми співпрацюємо, ми будемо робити розрахунки після виконаних робіт/

Отже, зі змінами станом на рік поточний, маємо: на телебачення: канал «Місто» – 1 тисяча гривень, на ТОВ «Інтер-Полтава» – 54 тисячі. На радіо – ТОВ «ІРА «Наша лінія» і «Краймедіа» – загалом 95 тисяч гривень. Газетам: 281-а тисяча «Полтавському віснику», 25 і 44 повинні отримати «Коло» і «Перша Полтавська» відповідно. На наступний рік серед каналів телебачення найбільше пощастило «Лтаві» – їй запланували 91 тисячу гривень, «Інтер-Полтава» – 40 тисяч, на радіо ТОВ «ІРА «Наша лінія» і «Краймедіа» – 99 тисяч загалом, «Полтавському віснику» мають на меті дати 331 тисячу, газетам «Коло» та «Першій Полтавській» – 24 та 75 відповідно. Каналу «Місто» у наступному році не варто розраховувати і на тисячу гривень. Фактично у жодному міському каналі міська влада не зацікавлена. Однак як зазначила у телефонній розмові секретар міської ради Оксана Деркач, на яку покладено відповідальність за виконання програми - гроші заплановані , але у програму по мірі необхідності можуть вноситися зміни і якщо завтра міська рада побачить необхідність у висвітленні своєї діяльності на міському каналі Місто чи у будь-якому іншому ЗМІ - вони її підкоригують.

Крістіна Криженко

На прес-конференцію – менше години. За цей час журналісти встигли і прийняті на сесії рішення уточнити, і поцікавитись питаннями поточними. Серед найочікуванішого: Полтаві-новорічній бути! Коли встановлять головну ялинку і якими будуть новорічні заходи – питання ще доки тільки узгоджується, а от святкова ілюмінація, щоправда, ще невідомо яка, у місті має з'явитись у День Святого Миколая.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова

Новорічна ілюмінація буде коштувати більше 400 тисяч гривень. Хочемо змінити повністю всю і дуже дякую всім спонсорам, які хтось 10, хтось 15-ть тисяч допомагали. Подивимся, як це буде, мені самому цікаво.

- А що це буде?

Не знаю, мені самому цікаво. Сказали, що буде дуже гарно/

Серед проблем, які потрібно було вирішувати, за словами самого ж мера, ще вчора – це транспортне сполучення у Полтаві. У профільному відділі очільника і досі немає, а ось боротися із несумлінними приватними перевізниками місто планує не без допомоги «смугастої палички», а саме – управління ДАІ.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова

В години-пік всі виїздять на кільцевий маршрут. Я це бачу, приділяю увагу, що вони роблять ці маршруточники. Тому я думаю, ми введемо на кільцевий маршрут тільки великі автобуси і першочергово, що потрібно - це співпраця із ДАІ/

В черговий раз мер озвучив майбутню долю Кадетського корпусу. За його словами, на будинок накинув око ФК «Ворскла», почесний президент якого – Костянтин Жеваго, за словами Олександра Мамая, хоче виділити на його реконструкцію близько 160-ти млн. гривень. Серед поточних «холодових питань» – місто повністю готове до справжньої зими і снігопадів. Близько 20-ти тракторів, полагоджена техніка КП «Шляхово-експлуатаційна більниця» і 10 тисяч тон піщано-сольової суміші, певен мер, має вистачити. Наскільки готові – покаже час і власне снігові замети.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію