Сьогодні свої іменини відзначають жінки та дівчата на ім'я Катерина

Православні вшановують святу великомученицю Катерину, покровительку вчителів, освічених людей та науковців. Дослідники християнських вірувань вважають, що в давнину це було свято дівочої долі і початок ворожінь.

Великомучениця Катерина була дочкою правителя Олександрії. До неї сваталося багато женихів, але дівчина всім відмовляла. «Якщо ви наполягаєте, я вийду заміж, – казала вона батькам. – Але знайдіть мені такого юнака, який буде подібний до мене у чотирьох обдаруваннях: у благородстві, у красі, у багатстві та в розумі». За порадою батьки звернулися до старця, який давно довідався про високі моральні якості Катерини, і вирішив схилити її до «пізнання Христа, Царя Небесного». Катерина обрала небесного жениха – Ісуса Христа. Вона охрестилася в дорослому віці. Після хрещення їй явилася Богоматір з Немовлям. Спаситель простягнув їй перстень як символ заручин.

/о.Василій, священик

В сьогоднішній день церква згадує великомученицю Катерину як символ віри духовної і життєвої/

Свята Катерина, користуючись знатним походженням, заступалася за християн, яких приносили в жертву язичницьким богам. У християнську віру вона навернула п'ятдесят найосвіченіших мужів імперії. За це і була піддана страшним мукам. Вона сама поклала голову під меч ката.

/о.Василій, священик

Побажати всім жінкам, які носять ім'я Катерина, сповідувати чесноти цієї великомучениці, показувати свою віру в життя духовне/

Народні вірування говорять, що безпосередньо в день Катерини дівчата збирались на вечорниці. Для цього вони заздалегідь обирали оселю і, відповідно, й господарку майбутнього свята. Всі продукти приносили в складчину. На стіл подавались різноманітні страви, але перевага надавалась борщу та каші – все в рамках Різдвяного посту.

/Ростислав Шевченко, народознавець

Цей час, перш за все, пов'язують із власне підготовкою до заміжжя – пряли, вишивали, готували білизну – власне все те, що потрібно для майбутнього життя/

Стрічка новин