У фахівців одразу кількох управлінь в роботі додався іще один пункт – боротьба із безхатченками

МНС-ники і комунальники боряться виключно із тими, хто у прохолодну пору обрав собі за домівку підвали і горища багатоповерхівок.

Надворі мінус, чекай нових нарікань мешканців. Причому, ця теза стосується і жедівців, і мнс-ників. Все – через безхатченків, які влаштовують собі справжні оселі у підвалах багатоповерхівок.

/Вадим Рудь, начальник ПМВ УМНС України в Полтавській області

Як показує практика, із настанням прохолодної пори року частішають випадки проживання безхарченків у тих будинках, чия конструкція передбачає наявність підвалу і горищних приміщень/

У багатоповерхівці по вулиці Зіньківський, 36 – своя історія. Тут жаліються тутешні мешканці, не перший рік, як безхатченки влаштували собі справжній готель.

/Олена Юріївна, мешканка будинку по вул.Зіньківській, 36

Раз відкрито, так вони одразу залазять туди/

Минулоріч, продовжує жінка, чоловік 5 там навіть влаштували не просто ночівлю, а і лазню.

/Олена Юріївна, мешканка будинку по вул.Зіньківській,36

Світло там провели, проживають, а це ж небезпечно/

Крім цього – і їсти готують, а це – вже пряма загроза пожежі.

/Вадим Рудь, начальник ПМВ УМНС України в Полтавській області

Складність таких пожеж полягає в тому, що йде задимленість сходинкових клітин, значно ускладнені евакуаційні виходи. Для гасіння такої пожежі потрібно залучати більше особового складу/

Комунальники говорять: обійти всі багатоповерхівки, які знаходяться на балансі ЖЕДів, за день – просто неможливо. І у цьому, і в інших будинках, розповідають у 7-му ЖЕО, перед опалювальним сезоном все закривали, однак, людей це не зупиняє.

/Ніна Сторож, майстер технічної дільниці ЖЕО №7

Закриваємо і заварюємо, а іноді і цеглою, однак, все зривають і все-одно потрапляють всередину/

Зірвати замок чи збити решітку, переконують у ЖЕО, для безхатченків не проблема.

/Ніна Сторож, майстер технічної дільниці ЖЕО №7

Це, напевно, повинні робити соціальні служби, влаштувати для них якийсь притулок. Цим питанням повинна займатися влада наша/

А тим часом управління МНС звертається до всіх людей з проханням не залишатися осторонь ситуації і самостійно слідкувати за тим, аби не було вільного доступу сторонніх осіб до підвалів та горищ.

Стрічка новин