10-ти місячний малюк помер через недбальство власної матері

Вісімнадцятирічній мешканці Полтавської області за таку необачність загрожує кримінальна справа. Молода жінка нарікає на медиків, вони ж, у свою чергу, говорять, що провина – за мамою, яка не доглядала за дитиною і вчасно не зверталась до лікарні.

Першим, хто забив тривогу рятувати малюка, був 28-річний харків’янин Михайло. Він погодився підвезти молоду маму з дитиною на руках, яка стояла на трасі поблизу міста Карлівка Полтавської області. В дорозі розговорилися, молода мама почала скаржитись на життя, на хвороби 10-ти місячного сина і численні операції.

/Михайло, мешканець м.Харків

Вона сказала, що на третю операцію потрібно 15-ть тисяч гривень, а вона назбирала тільки 14,5 тисяч/

Чоловік перейнявся і вирішив дати жінці 500 гривень на лікування. Єдине, про що попросив: зателефонувати після операції і розказати, як себе почуває дитина.

/Михайло, мешканець м.Харків

Коли вона шукала свій телефон, аби записати мій, я потримав дитину на руках. Вона була легкою, як пушинка, для 10-ти місячного віку. Це було черговим підтвердженням того, що дитина хвора, що вона погано харчується/

За два дні Михайло повертався до Харкова і вирішив заїхати до села, аби провідати у амбулаторії малюка, який тяжко хворіє. Медики здогадалися, про кого йде мова, та відповіли, що мати до них не зверталася. Медичний працівник разом з Михайлом поїхали до будинку дівчини. Там у невеличкій хатині-мазанці сиділа бабуся та лускала насіння. В іншій кімнаті без догляду лежав хлопчик.

/Тетяна Жукова, сімейний лікар Степненської амбулаторії

Патронажна сестра його оглянула, зателефонувлаа мені, сказала, що хлопчик у дуже складному стані і я їй наказала його везти до лікарні/

Сама ж бабуся їхати до лікарні відмовилась.

/Тетяна Жукова, сімейний лікар Степненської амбулаторії

У дитини було почервоніння очей, були запікшіся губи. Після їх руху там починала сочитися кров/

Лікар викликала швидку допомогу, яка й доправила хлопчика до Полтавської районної лікарні. Там після після огляду поставили діагноз – сепсис (загальне зараження крові). У той же день харків’янин Михайло купив для дитини усе необхідне – памперси, пляшечку, дитяче харчування. Дитина не сприймала їжу і навіть не плакала. Протягом трьох днів малюк перебував в реанімаційному відділенні. Візит мами до лікарні супроводжувався лише лайкою на адресу лікарів. На третій день хлопчик помер.

/Сергій Яременко, старший оперуповноважений відділу кримінальної міліції у справах дітей Полтавського райвідділу міліції

Мама не мала постійного місця проживання і переїздила із одного села до іншого. Тому її не могли знайти ні лікарі, ні соцпрацівники/

За даними правоохоронців, раніше мама на обліку в міліції не перебувала. Повідомлень щодо неналежного виховання нею дитини не надходило, а перші 2 місяці життя хлопчика вона належно виконувала свої обов'язки і систематично відвідувала лікарню. Нині ж вона у всьому звинувачує лікарів.

/мама померлого хлопчика

Я зверталася до лікарні, там мені сказали, що для цього лікування не потрібен стаціонар, а все лікувати можна вдома/

Наразі вирішується питання про порушення відносно жінки кримінальної справи за статтею 166 Кримінального кодексу України (Злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною). Якщо вина у смерті сина буде доведена, їй загрожуватиме покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

Стрічка новин