450 років, за твердженням істориків, виповнюється Пересопницькому Євангелію

З приводу цієї події в Полтавській державній аграрній академії пройшло засідання круглого столу за участю духовенства, освітян та представників влади. За мету ставили консолідувати зусилля для розв'язання сучасних проблем суспільства. Тему продовжують наші журналісти.

2011 рік визначено Верховною Радою України роком української першокниги. І, підбиваючи підсумки цього року та до 450 річниці Пересопницького Євангеліє, в Аграрній академії пройшло засідання круглого столу. Місце для проведення цього зібрання, переконують організатори, обрали не випадково: Пересопницьке Євангеліє та Аграрна академія мають спільну історію.

/Марина Антонець, кандидат психологічних наук, ведуча засідання круглого столу

Символічно, що це Євангеліє з 1862 року було на території, де зараз розташована наша академія. Тут була духовна семінарія, а в її бібліотеці зберігалось це Євангеліє/

Завдання, які поставили перед собою представники круглого столу, пов'язані з принципами, закладеними в Пересопницькому Євангеліє. За мету учасники взяли висвітлення етичних проблем сучасності через призму морально-етичних принципів, закладених в цій книзі.

/Марина Антонець, кандидат психологічних наук, ведуча засідання круглого столу

В кінці засідання круглого столу ми будемо приймати резолюцію. В 2012 році виповнюється 150 років з того часу, як Євангеліє було у Полтаві, і з цього приводу ми плануємо провести громадські читання/

Також за підсумками круглого столу було прийнято рішення провести в майбутньому спільні заходи за участю духовенства та громадських організацій, які б сприяли підвищенню духовного рівня населення і допомогли у вирішенні етичних питань сучасності.

Стрічка новин