Регіональний зліт молодіжних трудових загонів відбувся цього дня в аграрній академії

Найкращі групи аграрного ліцею, що влітку проходили практику на полях Полтавщини і допомагали аграріям у зборі врожаю, цього разу змагалися в різноманітних спортивних естафетах. Більше про спортивні трудові загони – дивіться далі.

Аби покращити перспективи для студентів з працевлаштуванням та аби сприяти більшій зайнятості молоді в позаурочні години, обласний молодіжний центр праці займається залученням учнів та студентської молоді до участі в молодіжних трудових загонах. Представники останніх від Полтавського аграрно-економічного коледжу проходили виробничу практику у селі Велика Рублівка на базі однієї з агрофірм, де і спробували, що це таке – бути в трудовому загоні.

/Анатолій Безпалюк, директор Полтавського обласного молодіжного центру праці

За 2 тижні вони заробили по 500 гривень, паралельно пройшли практику. Студентам загалом практика сподобалась, а так вони заробили собі трохи грошей на навчання/

Робота трудових загонів полягала в основному в допомозі аграріям по збору урожаю картоплі. Та взамін зароблених трудових мозолей та грошей, говорять учасники, вони отримали значно більшу винагороду.

/Катерина, член трудового загону

Ми колектив, ми навчаємось разом, ми пройшли разом практику і за цей час дуже здружились/

За результатами роботи трудових загонів обласна державна адміністрація найкращих заохочує грошовою підтримкою.

/Валерій Пархоменко, заступник голови-керівник апарату Полтавської ОДА

Ми реалізуємо обласну програму «Молодь Полтавщини». Туди входить не тільки фінансування громадських організацій, а туди входить і підтримка таких трудових загонів. Це прививає любов до землі і люди залишаються працювати на наших територіях/

З Валерієм Пархоменком погоджується і президент «Асоціації трудових об'єднань молоді України» Анатолій Павленко, але він, окрім економічної користі від трудових загонів, вбачає в них і потужний виховний вплив, що ті мають на молодь.

/Анатолій Павленко, президент ВМГО «Асоціація трудових об'єднань молоді Україна»

Це дає нові робочі руки, там де вони потрібні, і окрім економічної вигоди від них є і виховна складова, що значно вища/

Сьогодні студенти не змагались в стандартних видах спорту. Це були своєрідні гумористичні естафети та конкурси. За думкою організаторів, це має ще більше об'єднати трудові загони. Формальних переможців не визначали, всі учасники отримали по футболці, а кожна команда – по м'ячу.

Стрічка новин