По категоріям розбили, а ставку ще не порахували

Це про новий Податковий кодекс. Згідно з ним, так званих «спрощенців» розбили на чотири групи. Для перших двох ставку сплати до податкової встановлюватимуть органи місцевого самоврядування, тобто місто, у інших – все розписане по пунктах. Тему продовжують наші журналісти.

Згідно з новим податковим кодексом, роз'яснюють фахівці, внесені зміни до спрощеної системи оподаткування та обліку платників податків, які раніше працювали на фіксованому чи єдиному податку чи мали єдиний податок для юридичних осіб. Нині вони розбиті на 4 категорії. 3 групи – фізичні особи і одна – юридичні. Перше категорія – це ті, хто раніше мав річних обіг у 119 тисяч гривень і до 5-ти найманих працівників.

/Віктор Книш, заступник начальника Державної податкової інспекції у м. Полтаві

Новим податковим кодексом передбачено, що обсяг збільшено до 150-ти тисяч в рік. Платник на має права мати найманих працівників. Перелік послуг зазначений в Новому законі/

Друга категорія – це платники єдиного податку, які здійснюють послуги чи реалізують товари на суму до 1 млн. гривень і можуть мати до 10-ти найманих працівників.

/Віктор Книш, заступник начальника Державної податкової інспекції у м. Полтаві

Третя група - це платники єдиного податку, які здійснюють послуги і реалізують товари і мають оберт до 5-ти млн в рік і сплачують 3 чи 5%/

Якщо людина працює без сплати ПДВ, то вона сплачуватиме 5% від обсягу. Якщо є одночасно і платником ПДВ – тоді 3, але не більше 3 млн в рік. Згідно з новим документом, ставки для платників податків 1-ї і 2-ї категорії визначатимуться органами місцевого самоврядування. Пропозиції, надані податківцями місту, нині на обговоренні. Заяви від платників податків у інспекції прийматимуться до 25 січня наступного року. Більше про спрощену систему податківці розкажуть 12 грудня о 10-й годині ранку на семінарі. Вхід для всіх бажаючих – вільний.

Стрічка новин