Мешканці будинку по вулиці Маршала Бірюзова, 92 більше ніж удвічі переплачують за електроенергію

Причина цьому, кажуть, – лічильник, що обраховує використану електроенергію у всьому будинку, а не в кожній квартирі окремо. Лічильників особистого обліку мешканці вже 10 років не мають. Розбиралися у ситуації наші журналісти.

Будинок по вулиці Маршала Бірюзова, 92 був уведений в експлуатацію в 1990 році. На момент вселення в нього мешканців кожна квартира мала лічильник особистого обліку електроенергії. Та у 2001 році, говорять мешканці, ЖЕД № 7 демонтував усі лічильники.

/Олександр Шкут, мешканець будинку по вул. Маршала Бірюзова, 92

З нашого будинку було знято 90 лічильників, що стояли на кожній квартирі. Зняті були під приводом здачі їх на повірку/

Як говорять мешканці, ніхто повірку цих лічильників не робив. За їх словами, ці лічильники потім були встановлені в інші будинки, які здавались в експлуатацію. Перевірити цю інформацію не вдалося, але фактом лишається те, що своїх лічильників мешканці вже не побачили. Весь цей час жителі платили за електроенергію за стандартними тарифами: в залежності від площі сплачували стандартну платню за 80 або 150 кВат використаної електроенергії.

Та в травні цього року «Полтаваобленерго» відповідно до Закону встановило в будинку єдиний лічильник обліку, і розрахунок за електроенергію почав проводитися за новою схемою. Рахунки, які приходять мешканцям, красномовно свідчать: сплачувати тепер доводиться значно більше коштів за електроенергію, яку вони фактично не споживають.

/Іван Кузьменко, мешканець будинку по вул. Маршала Бірюзова, 92

Тоді, як переставили нам лічільник, вони об'єднали всіх і збільшилась кількість кіловатів і ми платимо більше. Формально зробили з нас гуртожиток/

Не згодні з таким рішенням жителі будинку почали звертатися до різних інстанцій і за період літа-осені назбирали добру папку відповідей від всіх можливих установ.

/Ірина Ільченко, мешканка будинку по вул. Маршала Бірюзова, 92

Міський голова, Київська районна рада, Київська прокуратура, начальник УМВС Полтавської області, начальник ЖЕДу/

Єдиною позитивною відповіддю мешканці вважають відповідь Антимонопольного комітету, який порушив справу проти ЖЕДУ №5, що з 2008 року обслуговує будинок, відповідно до Закону України про «Захист економічної конкуренції» з формулюванням «зловживання службовим становищем шляхом бездіяльності у сфері послуг». Та далі цього справа так і не пішла. В ЖЕДі № 5 нам повідомили: коли будинок здавався в експлуатацію, він отримував електроенергію від підприємства «Хіммаш», і яким чином здійснювались розрахунки тоді, вони не знають. Після передачі будинку у 2008 році будинку з балансу 7 ЖЕДу до них, вони одразу зробили огляд будинку і внесли в протокол відсутність лічильників особистого обліку. З того часу ЖЕД №5 включив будинок до списку на капітальний ремонт по заміні лічильників, але кошти до цього часу так і не надійшли. До того ж продовжують комунальники, «Обленерго» виставляє їм рахунки за світло по 36 копійок за кіловат, в той же час, коли вони його подають мешканцям по 28 копійок – через невідповідність встановлених тарифних цін на електроенергію, іншими словами – працюють собі в збиток, тож, кажуть, в інтересах ЖЕДу встановити лічильники в будинку.

Мешканці вже почали збирати кошти на те, щоб придбати лічильники за власний рахунок. В ЖЕДі говорять: якщо жителі придбають лічильники самотужки, вони без проблем їм їх встановлять і ті будуть платити по лічильнику. Питання ж, куди поділись лічильники у далекому вже 2001 році, так і залишається без відповіді.

Стрічка новин