День скорботи, День журби, День пам'яті

В четверту суботу листопада вся Україна відзначає День пам'яті жертв голодомору 1932-33 років. За цей короткий період Україна втратила мільйони мешканців, а згадки про цю трагедію нашого народу до цього часу не згасають, тому кожного року цей день відзначається урочисто і скорботно.

Перша світова війна, голодомор 1932-1933 року, Друга світова війна. На долю України випало чи не найбільше випробувань за короткі 50 років. Та Голодомор 1932-1933 року можна назвати війною українського народу за виживання в умовах штучно викликаного голоду.

/Ірина Петренко, кандидат історичних наук

За всю історію світу ще ніколи людство не знало такого голоду тоді, коли фактично держава винищує своїх же жителів. За підрахунками істориків, від 6 до 10 мільйонів людей загинуло тоді/

Та й ці підрахунки – не остаточні. Якщо порахувати втрачений генофонд нації та ненароджених дітей, то цифра втрат для українського народу стане значно більшою. Від цього удару, говорять історики, Україна не оправилась і до цього часу.

Кожного року в День пам'яті жертв голодомору по всій Україні проходять траурні процесії зі священнослужителями та хвилиною мовчання в пам'ять про померлих. Людей, які б пам'ятали Голодомор, вже залишилось зовсім мало. Але за розповідями про цю трагедію знає практично кожен житель України.

/Бліци

- То є трагічна сторінка в історії не тільки України, а й інших країн

- Тільки поспівчувати можна, що ще можна сказати

- Влада нічого не робила для того, щоб покращити ситуацію, тому померло так багато людей

- Лебеду їли, кісточки з абрикос, це раніше було, ми ж тільки з історії знаємо

- Це жахлива трагедія. Це геноцид жахливий до неймовірності/

Голодомор – сторінка історії, яку Україна, напевно, не перегорне ніколи, адже страждання та смерть мільйонів українців забути неможливо.

Стрічка новин