Сьогодні весь світ відзначає День людей з інвалідністю

Ця дата покликана нагадувати суспільству, що люди з обмеженими можливостями живуть серед нас і до них слід проявляти більше толерантності та уваги. У цей день ми завітали до Полтавського виробничого підприємства «Універсал» Українського товариства глухих та дізнались, як працюється нечуючим.

Полтавське виробниче підприємство «Універсал» Українського товариства глухих працює в Полтаві вже багато років і за час своєї роботи налагодило функціональне та стабільне виробництво низьковольтної апаратури, товарів повсякденного вжитку, а віднедавна – і сувенірів.

/Борис Кінін, директор ПВП УТОГ

Підприємство сьогодні працює з 100 % потужністю. Збільшуємо об'єми виробництва, зарплата середня по підприємству сягає 2000 гривень. В наступному кварталі плануємо ще збільшити об'єми виробництва відсотків на 30/

З недавнього часу підприємство придбало станок для різьблення по дереву, і тепер УТОГ, окрім низьковольтної апаратури, яку підприємство постачає переважно для залізниці, виготовляє і сувеніри з дерева. Займається цією справою молодий майстер Олексій. Хлопець говорить: ідей для виготовлення виробів вистачає завжди.

/Олексій, майстер з виготовлення сувенірів з дерева

Є замовлення, бувають свої ідеї. Створюю макет в комп'ютері, а потім станок переносить зображення на дерево/

В залежності від масштабу та складності виконання макету, виготовлення одного виробу у Олексія може зайняти від 2 годин до 3 днів, але робота, говорить майстер, йому подобається, і залишати її він не збирається.

/Олексій, майстер з виготовлення сувенірів з дерева

Скоро я тут працюватиму вже рік. Дуже подобається робота, постійно з'являються нові ідеї, ще тільки рік працюю, все ще попереду/

Олексій вважає: не слід замикатися в собі і своїх проблемах зі здоров'ям. Варто просто жити і робити те, що тобі подобається, і тоді всі негаразди відходять на другий план.

Стрічка новин