Українцям хочуть суттєво урізати соціальні виплати

Крім того, що нині у Верховній Раді зареєстровано законопроект, який змінює порядок нарахування виплат при народженні дитини і право на отримання останньої можуть втратити близько 80% громадян, зміни торкнуться і матерів-одиначок. Відтепер за донесення сусідів про наявність кондиціонера, посудомийної машини і породистих тварин матерів-одиначок можуть просто позбавити соцвиплат. Що маємо нині і що може докорінно змінитися – тему продовжують наші журналісти.

Відповідно до Закону «Про державну допомогу сім'ям із дітьми» ніколи не зайві кошти можуть отримати матері-одиначки.

/Надія Чеверда, заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Октябрського РВК м. Полтави

Право на отримання соцдопомоги мають ті матері і опікуни, у яких в свідоцтві про народження дитини у графі «батько» є прочерк або його записано зі слів самої матері/

Виплати, продовжує Надія Чеверда, здійснюються щомісячно. Для того, аби їх отримати, мати повинна надати витяг із держреєстру актів цивільного стану про народження дитини, свій паспорт, свідоцтво про народження дитини і довідку про спільне проживання дитини із матір'ю.

/Надія Чеверда, заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Октябрського РВК м. Полтави

4 рази за рік піднімалась мінімальна плата за дитину, тому поетапно піднімались і виплати за дитину. Станом на 1 грудня мати-одиначка, яка виховуває дитину віком до 6-ти років, може отримати від 261 до 435 гривень/

Для дітей віком від 6 до 18-ти років можна отримати 312,60 чи 512-ть гривень максимум. Позбавити права отримання соцдопомоги матір можуть у разі її проживання із батьком дитини, влаштування малечі на повне державне утримання і ще за ряду причин. До цього переліку віце-прем’єр-міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко хоче додати іще пунктів за допомогою запровадження непрямих методів оцінки доходів громадян, які претендують на соціальну допомогу. Нововведення передбачатиме, що інспектори управлінь праці і соцзахисту оцінюватимуть дохід матерів-одиначок зі слів сусідів. У останніх, приміром, запитуватимуть: чи є у претендентки на соцдопомогу сучасний велосипед або скутер. Звертатимуть увагу і на наявність кондиціонера, посудомийної машини, використання дорогих будматеріалів під час ремонту і... породистих тварин. До речі, якщо грішми матері, яка сама виховує дитину, допомагатимуть її батьки, про соціальну допомогу вона також може забути. Ймовірно, зміниться і ситуація із виплатами при народженні дитини. Нині у Верховній Раді зареєстрований законопроект, що змінює порядок нарахування виплат. Мета урядовців – відсіяти від отримувачів соціальної допомоги заможних громадян. У Мінсоцполітики запевняють, що в Україні є лише 20% людей, які насправді потребують державної допомоги. Пропонується, що для отримання допомоги треба буде подати довідку про склад родини і доходи усіх її членів. Раніше таких документів не вимагали. Нагадаємо, наразі за народження першої дитини українська родину отримує близько 27 тисяч гривень, за другу і третю – 54 і 109 тисяч відповідно.

Стрічка новин