«16 днів протидії насильству»

Саме таку назву має обласна акція, під час якої пройде низка заходів, спрямованих на зменшення кількості випадків дискримінації жінок та насильства в сім'ї. Сьогодні ж у стінах обласної державної адміністрації відбулося засідання круглого столу, під час якого обговорили роль громадських організацій та державних органів влади у вирішенні цього питання.

У 1999 році Організація Об'єднаних Націй офіційно визнала 25 листопада Міжнародним Днем ліквідації насильства проти жінок. З цього часу світова спільнота і проводить акцію «16 днів проти насильства».

/Лідія Сафронова, голова комісії з питань охорони здоров'я, освіти та сім'ї Громадської ради при ОДА

Це міжнародна акція. Ми проводимо її вже 5 років і нам в її проведенні допомагають відділ сім'ї та молоді, громадські організації, управління юстицій і різні виші, інститути, технікуми/

Акції, спрямовані на зменшення показника насильства в сім'ї, підтримують і програми Євросоюзу. Останній на виконання дворічної програми захисту прав жінок та дітей виділив 5 мільйонів євро. Спрямовані ці гроші в основному на роз'яснювальні заходи та комунікаційну складову.

/Валерій Яхно, представник проекту ЄС по захисту прав жінок і дітей

Насильство породжує насильство. Дуже часто буває так, що діти, які бачили насильство в своїй сім'ї, потім застосовують цю ж модель поведінки у своїх власних сім'ях. Тому наше завдання – зрушити цей камінь, припинити цей кругообіг/

Загальна мета проведення всіх заходів у рамках акції «16 днів протидії насильству» – прагнення донести до всіх, що насильство в сім'ї терпіти не варто. Не слід соромитись звертатись до органів влади та захищати свої права, гарантовані законом.

Стрічка новин