Слідом за так званою комуналізацією полтавських ринків черга дійшла і до автостоянок

Станом на сьогодні комунальне підприємство «Полтава-сервіс» вже має підписаний договір оренди на 5 років на дві автостоянки, іще 4-ри чекають своєї черги. Фахівці не відкидають: цифра комуналізованих стоянок буде зростати. Що ж робити тим, хто їх раніше створював і облаштовував, – місто відповіді не дає.

Кількість транспорту, а особливо легковиків, у місті невпинно зростає. Полтавцям вже стають відомі такі явища, як затори на дорогах. Поруч із цим, кількість автостоянок залишається незмінною. Єдине, що змінилось у останньому пункті, – так це їх орендарі. Замість приватників – комунальне підприємство.

/Сергій Гринь, заступник начальника КП «Полтава-сервіс»

На сьогоднішній день у нас комуналізовано 2 автостоянки, є договори у КП «Полтава-сервіс» на оренду цих земельних ділянок. Це рішення міської ради 13 сесії 6-го скликання від 7.09.2011 по земельним ділянкам по вулицям Новий Базар, 39 і Нікітченка, 7а. Згідно з договором КП «Полтава-сервіс» щорічно сплачуватиме за оренду близько 44 тисяч гривень/

Згідно з рішенням вже 15-ї сесії, продовжує Сергій Гринь, на комуналізацію очікують іще 4-ри земельні ділянки за адресами: вулиця Фрунзе, 125 в, Грушевського, 27, Станіславського, 22 та Нікітченка, 2в. Виграють чи програють від таких змін власники авто, і що найважливіше – міський бюджет, – говорити недоцільно, адже у КП «Полтавасервіс» не знають, скільки сплачували попередні орендарі і скільки вони вимагатимуть за стоянку від автолюбителів.

/Сергій Гринь, заступник начальника КП «Полтава-сервіс»

Скільки там буде встановлена ціна для власників машин, доки тільки обговорюється, тобто, скільки вони будуть платити за одне місце, за одну машину/

Спочатку комуналізація дісталася до ринків міста, нині черга – і за автостоянками.

Технічна документація і відповідні дозволи у комунального підприємства є, однак депутати із досвідом вбачають в цьому подвійне дно.

/Микола Білокінь, депутат Полтавської міської ради 3 та 4 скликань, член СПУ

Ми повинні бачити в цьому підтекст, на мою думку, – дуже цікавий. Ті люди, які вкладали кошти, наприклад, у центральний ринок, там все обладнали, зробили, і забрати і сказати, що ви щось неправильно зробили – це, мабуть, якось не по-чоловічому/

Нині, певен Микола Білокінь, у місті немає ніяких зрушень інфраструктури, крім зміни права оренди – від одних підприємств – іншим.

/Микола Білокінь, депутат Полтавської міської ради 3 та 4 скликань, член СПУ

Мені здається, що в теперішніх ринкових умовах це йде чистий перерозподіл влади. В цьому випадку я б сказав так: легше за все адмініструвати, а не керувати – це важко. Краще б наші міські керівники керували, створювали щось нове/

Втім, лише на 6-ти земельних ділянках так звана комуналізація автостоянок навряд чи завершиться. Єдине, що стримує інші «місця для відпочинку авто» не стати комунальними – так це незавершений договір оренди із нинішнім орендарем – принаймні, така позиція нинішньої міської влади. До яких іще об'єктів дотягне руки комуналізація – покаже час.

Стрічка новин