З подарунками бібліотеці Полтаву відвідав заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко

До Полтави сьогодні завітав Народний депутат України, засновник Фонду «Рідна країна» Микола Томенко. Він Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Котляревського подарував книги. Окрім урочистої частини, віце-спікер Верховної Ради провів прес-конференцію. На ній політик, зокрема, зупинився на останніх подіях, пов'язаних із акціями протесту чорнобильців та афганців. Вони, вважає Микола Томенко, цілком ймовірно можуть перерости у масові неконтрольовані вуличні протести, якщо влада не знайде діалогу із суспільством. Більше про перебування Миколи Томенка у Полтаві – Альона В'язнікова далі.

Політик, народний обранець, літератор, а тепер ще й друг бібліотек – саме так охрестили засновника Фонду «Рідна країна» Миколу Томенка у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці. Сюди депутат завітав, як завжди, не з порожніми руками. Окрім вже відомих полтавському читачеві книг, як-то «Михайло Драгоманов. Бібліографія», «Михайло Драгоманов. Автожиттєпис» та «Історія української Конституції», Микола Томенко подарував бібліотекам міста та області по кілька примірників нового Щоденника патріота на 2012 рік. Нагадаємо, минулого року Фонд «Рідна країна» випустив перший український щорічник-записник. Нове видання автор дещо вдосконалив.

/Микола Томенко, засновник Фону «Рідна країна», заступник голови Верховної Ради України

Ми скоротили трішки записникову частину, вона тепер буде менша, і це дало можливість нам ввести більше персоналій. Тут більше тисячі персоналій українських визначних діячів: від хіміків, математиків до ще когось/

Новий діловий щоденник українця став ще цікавішим: до афоризмів додалися народні прикмети, а зображення визначних місць тепер на кожній сторінці, навіть закладка стала урочистішою – тепер вона жовто-блакитна.

Окрім книжок, пан Микола привіз по кілька примірників аудіодисків із казками та записами українських класиків.

Після культурної частини зустрічі – прес-конференція з журналістами. Із полтавською пресою Народний депутат говорив про бюджет: теперішній та новий, ще досі не розглянутий, зупинився і на мораторію на землю: тут, принаймні, найближчим часом, говорить Микола Томенко, ніяких змін не передбачається.

/Микола Томенко, засновник Фону «Рідна країна», заступник голови Верховної Ради України

Точно, я гарантую, і настрій парламенту, і настрій спеціалістів, експертів, і селян в тому числі. Ми проводили дослідження, є цифри, не менше, ніж 75%, які проти, що ми не готові сьогодні, і це теж показник, що не треба поспішати/

Стосовно ж змін до Закону про вибору, які у розмові з журналістами депутат назвав «меншим злом», або «великим компромісом влади та опозиції», є зрушення: вибори так і проводитимуться за змішаною системою, тобто, частина обранців пройде за списками, частина – по мажоритарним округам, але із деякими поправками, які влаштовують опозицію.

Стрічка новин