В ОДА говорили про релігійну ситуацію та проблеми галузі культури

В облдержадміністрації – 2 засідання одразу: громадської і гуманітарної рад, що діють при адміністрації. Більше про питання, винесені на розгляд, і проблемні моменти, які обговорювали на зібранні, – далі у випуску.

Два питання – релігійна ситуація і міжнародні відносини та стан і проблеми галузі культури та мистецтва області – вирішили розглянути спільно Громадська та Гуманітарна ради, що діють при облдержадміністрації.

/Валерій Пархоменко, керівник апарату – заступник голови Полтавської облдержадміністрації

Слава Богу, що на території нашої області немає якихось великих протиріч між релігійними конфесіями, протистоянь. Адже завдання обласної державної адміністрації – сприяти миру і спокою, в тому числі – і в духовній складовій/

В Громадській раді погоджуються: питання релігії на території нашого регіону проблемним аж ніяк не можна назвати. Хоча релігійних організацій по області і налічують близько сотні, всі поважають думки один одного. Дещо складніше, певні, із галуззю культури і духовності загалом.

/Володимир Голуб, голова Громадської ради при Полтавській облдержадміністрації

Полтава, як відомо, – духовна столиця України. Однак за результатами останніх років ми маємо досить млявий вигляд на тлі всієї держави. Треби зосереджувати увагу і на музиці/

Тому і зібралися, говорить Володимир Голуб, аби розібратися, що заважає впровадженню духовності в життя в полтавців і чому на неї не існує моди. Обласники дивляться на ситуацію із іншого боку – практичного – зокрема, яким чином воювати із так званими «чорними археологами».

/Валерій Пархоменко, керівник апарату – заступник голови Полтавської облдержадміністрації

На тих місцях, що мають культурне значення, проводяться несанкціоновані розкопки. І інший приклад – у Зінькові людям роздані паї, що відносяться до культурної спадщини. Нині вирішуються питання, аби ці земельні ділянки забрати, а людям взамін дати інші/

Крім цього, за пропозиціями засідання, серед іншого обласному управлінню культури рекомендували розробити комплексну програму на 2012-15-й роки і впродовж наступного року завершити реконструкцію приміщення Полтавської обласної філармонії.

Стрічка новин