У пріоритеті – тваринництво

Аби дотримуватися цієї тези і надалі, зазначають очільники області, слід нарощувати поголів'я. Про проблеми й досягнення в аграрному секторі говорили зранку в облдержадміністрації на селекторній нараді під головуванням заступника губернатора Володимира Замикули.

Про плани, їх виконання і потенціал на майбутнє в рамках питань порядку денного йшлось на селекторній нараді з питань завершення комплексу осінньо-польових робіт, організації зимівлі галузі тваринництва та соціального розвитку сільських територій.

/Володимир Замикула, заступник голови Полтавської облдержадміністрації

Дещо поліпшена ситуація у тваринництві. Приємно те, що призупинено спад поголів'я великої рогатої худоби і в цьому році ми матимемо в межах 2 тисяч приріст поголів'я корів/

Тож у пріоритеті надалі, зазначив заступник губернатора, – тваринництво і, відповідно, нарощування поголів'я великої рогатої худоби.

Якщо говорити про питання зернових, то план вже виконано на 96%, зазначалось на зібранні.

/Семен Москаленко, в.о.начальника управління агропромислового розвитку Полтавської ОДА

Намолочено 4 млн 764 тис т зерна в розрахунку врожайності 50,8ц з га. Загалом область очікує намолотити 5 млн т зерна. Нині ми маємо 1 місце в державі по намолоту зерна, пшениці, кукурудзи, 1 місце по валовому збору сої і 2-ге місце по виробництву цукрових буряків/

Жорстка критика на адресу районів – від ветмедицини. Очільник останньої Сергій Аранчій зазначив – ситуацію необхідно аналізувати на місцях.

/Сергій Аранчій, начальник управління ветеринарної медицини в Полт.області

Якщо проаналізувати якість кормів, то ми маємо 15 ц кормових одиниць на умовну голову при потребі 25, в минулому році мали 13-ть. Якщо подивитися на структуру і якість, ми маємо сіно гірше класу, ніж минулого року, силоси теж гірші/

Після 1 грудня, за словами доповідача, ветслужба надасть аналіз проведеної диспансеризації і дорожню карту – що робити покроково. Також він наголосив на проблемі сказу. На переконання фахівця, всі ферми повинні перейти на закритий режим роботи.

Стрічка новин