«Україна проти Януковича» – акція, зініційована «Фронтом Змін», упродовж місяця по всій державі збирає підписи

У понеділок зранку під стінами облдержадміністрації активісти і прихильники політсили провели мітинг під егідою означеної акції. Більше про неї і проблеми, які піднімалися на прес-конференції, що пройшла одразу по завершенню мітигу, – далі у випуску.

«Україна проти Януковича» – акція, зініційована політсилою «Фронт Змін», сягла і Полтави. Під своїми і державними прапорами біля облдержадміністрації зібралися прихильники «Фронту» із усіх районів Полтавщини.

/Леся Оробець, Народний депутат України від політичної партії «Фронт Змін»

Ми почали цю акцію місяць тому і придумали її, що називається, на колінах в офісі. Стільки було дзвінків, звернень від людей – скільки не було за жоден день. І ми зрозуміли, що якщо ми не розпочнемо цього робити, то цього не наважиться зробити ніхто/

За місяць роботи, продовжує Леся Оробець, зібрали понад мільйон підписів. Якщо говорити про рівень нашої області – близько 50-ти тисяч. Активісти «Фронту Змін» говорять: до старту подібної акції їх підштовхнули не тільки скарги пересічних громадян, а і звичайне спостереження – про бездіяльність нинішньої влади.

/Леся Оробець, Народний депутат України від політичної партії «Фронт Змін»

Обіцяли почути кожного, у дійсності відгородилися парканами, охороною, кортежами. Обіцяли покращення життя вже сьогодні – у дійсності це стосується лише очільників Партії Регіонів, а не звичайних людей. Обіцяли податкові зміни – в реальності третина бізнесу пішла чи то в тінь, чи просто закрилася. Обіцянки освітньої реформи – поставили позор для галузі Табачника і під оптимізацією йде у неприкритій формі закриття шкіл, переважно – українських/

Продовжуючи тему сільських шкіл, очільник полтавських фронтівців Валерій Головко стверджує: на своєму рівні намагаються врятувати окремі сільські школи, втім, стикаються із супротивом влади.

/Валерій Головко, голова Полтавського обласного осередку політичної партії «Фронт Змін»

Сьогоднішня влада робить все, аби сільських шкіл не було. Таким чином просто не буде села, не буде перспективи для молоді, вона там просто не залишиться/

Втім, «фронтівці» не лише критикують, але і пропонують конкретні плани дій. Тут одразу 2 варіанти – пожежний і стратегічний. У пріоритеті – збереження зарплат бюджетникам і пільг тим, хто їх має за законом. Те, над чим нині має задуматись кожен громадянин, зазначалось на прес-конференції, – це зміни до виборчої системи і майбутня земельна реформа. Стосовно першого пункту, зазначає Валерій Головко, це вже певним чином перемога опозиційних сил. У «Фронті Змін» переконані: земля – останній ресурс, що ще є у власності звичайних людей. Торгуючи нею, людина фактично торгує власними органами – ні другої нирки, ні другої землі вже не буде.

Завдання, яке нині перед собою ставить «Фронт Змін», – об'єднавчий процес політичних сил-однодумців. Виконується воно також на рівні нашої області.

/Валерій Головко, голова Полтавського обласного осередку політичної партії «Фронт Змін»

Вже проведені перші збори із БЮТом стосовно об'єднавчого процесу. І я думаю, що до кінця року це питання вже буде вирішене, хоча ми до цієї акції запрошували не тільки БЮТ, але і всі демократичні сили/

Під об'єднавчим процесом, зазначає Леся Оробець, мають на увазі не тільки єдність за списками, але і подальше крокування пліч-о-пліч: виборний процес, голосування, спільні інтереси в судах, недопущення моментів фальсифікації.

Стрічка новин