Сьогодні розпочався Різдвяний, або як його ще називають Пилипівській піст

Він триває 40 днів – до Надвечір’я Різдва Христового включно, тому називається ще Чотиридесятницею.

40 днів – з 28 листопада до Різдва Христового триватиме Різдвяний піст.

Цей піст ще називають Пилипівським або Пилипівкою, тому що напередодні – 27 листопада – церква відзначає день преподобного апостола Пилипа.

Християни почали поститися перед Різдвом Христовим ще з 4-го століття нашої ери. Піст встановлений для того, щоб до дня Різдва Христового віруючі очистили себе покаянням, молитвою і постом, і з чистим серцем, душею і тілом могли благоговійно зустріти появу на світ Сина Божого і щоб, окрім звичайних дарів і жертв, принесли Йому чисте серце і бажання слідувати Його вченню.

/о.Андрій, священик

Будь-який піст складається із 2-х частин – це духовний і тілесний. По-перше: це молитва, каяття, сповідь, причастя. А також – це тілесна частина – утримання від їжі м'ясної, молочної/

Порівняно з Великоднім постом, цей піст вважається менш суворим, втім, зазначають, без молитви і покаяння – це лише дієта.

/о.Андрій, священик

Саме духовна частина є головною, аби людина свої молитви звернула до Бога, очистила душу перед Різдвом/

Хто не встиг до 28 листопада вступити в шлюб, то, як казали у народі, потрібно було молитися Богу та чекати «нових м'ясниць».

Також у народі Пилипівський піст вважали часом зимової праці: лущення кукурудзи, пошиття кожухів, валянок, чобіт, скубання вовни й пір’я, прядіння льону і конопель, ткацького ремесла.

Стрічка новин