За 5 днів до початку календарної зими Полтава тоне в купах неприбраного листя

За 5 днів почнеться календарна зима, а зниження температури пророкує зміну на холодну пору ще раніше. Доки всі потроху починають готуватися до зимових свят, полтавські вулиці тим часом і досі залишаються вкриті осіннім листям. Чи встигають комунальники розчистити листяний килим, доки його не вкрив сніжний, дізнавалися наші кореспонденти.

Мінусові температури останніх кількох днів ясно дають зрозуміти, що зима вже прийшла і до Полтави. В останні дні листопада єдиною згадкою про осінь є хіба що купи опалого листя. Їх, неприбрані, можна зустріти по всьому місту: від центру і до спальних районів. Полтавці, які останніми днями часто телефонують з цього приводу до нашої студії, обурюються: цьогоріч комунальні служби з прибиранням зволікають. На щастя останніх, немає дощу та снігу, вже характерного для цього часу. Тож, вважають у житлово-комунальному управлінні, своєї черги купи ще дочекаються.

/Сергій Білан, перший заступник начальника управління ЖКГ Полтавського МВК

Згідно із заявками, які подають ЖЕДи, складаємо графік, ми їх узагальнюємо, вносимо в графік, і згідно з цим графіком здійснюється вивіз листя. Робимо заявки і даємо доручення на КАТП-1628 та ШЕД, вони дають автомобілі, і згідно з графіком вивозять листя/

Збирати та замовляти вивіз листя, додає Сергій Білан, мають не тільки ЖЕДи: полтавські парки та сквери - працівники комунального підприємства «Декоративні культури», біля будинку приватного чи ОСББ - самі мешканці. Начальник «Декоративних культур» Євгеній Зайцев у телефонній розмові повідомив: проблем з вивезенням листя особисто він не баче, впевнений: до того, як випаде сніг, вивезти встигнуть.

Управління житлово-комунального господарства, яке контролює сумлінність роботи перерахованих організацій, скаржиться: чимало банків, кілька супермаркетів та приватних підприємств не прибирають своїх територій, за що вже отримали попередження .

Наразі ж ситуацію з листям комунальники коментують як задовільну.

/Сергій Білан, перший заступник начальника управління ЖКГ Полтавського МВК

На сьогоднішній день в Полтаві вивезено приблизно 50% листя. Ми плануємо до 5 грудня повністю вивезти листя з міста/

Нагадаємо, в попередні роки купи листя комунальні служби намагалися вивезти далеко до початку календарної зими, десь до середини листопада. Тож нині порушити плани комунальників встигнути до 5 грудня може як завжди неочікуваний на початку зими сніг.

Стрічка новин